10 טיפים לפני שאתם עוברים ציפויי חרסינה

שתף דף זה
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
10 טיפים לציפויי חרסינה

הקדמה: עוד מימי קדם אנשים הכירו בחשיבות המראה החיצוני והאטרקטיביות של האדם. האומנות היוונית עסקה במושג יופי ע״י השימוש במונח ״פרופורציה האלוהית״ הקשורה לאסתטיקה והרמוניה בתחומי האדריכלות, הפיסול, המוסיקה, גוף האדם והפנים. יתרה מזאת, האומנות היוונית עסקה גם בכללי ״פרופורציות הזהב״ שעוזרים לחברות בנות ימינו להגדיר יופי אידיאלי. כבר בשנת 1978 לוין יישם את העקרונות ״פרופורציות הזהב בשיניים ובאזור הפנים.

בשנים האחרונות, תקשורת ההמונים ומגזיני האופנה מציגים אסתטיקה הקשורה להצלחה בריאותית וחברתית. לאטרקטיביות של אזור הפנים יש תפקיד חשוב, במיוחד בחברה המודרנית. אטרקטיביות של הפנים יכולה להשפיע לא רק על הערכה עצמית של האדם כלפי עצמו, אלא על פי מחקרים גם על הזדמנויות החברתיות, המקצועיות, על הביצועים בעבודה וסיכויי תעסוקה.

10 טיפים לציפויי חרסינה

מהם יסודות החיוך?

חוקרים טוענים כי יסודותיו של החיוך האסתטי קשורים ליחס בין 3 גורמים: השיניים, מסגרת השפתיים והחניכיים. מרכיב השיניים כולל את צבע השן, מיקומה וצורתה.

מרכיב מסגרת השפתיים מתבסס על צורתה, גודלה וכמה הן מסתירות את השיניים. מרכיב החניכיים קשור לתחזוקה ושלמות החניכיים. הרצון להיות עם חיוך יפה הפך לסיבה עיקרית של מטופלים רבים לפנייה לרופא שיניים. האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים אסתטית דיווחה כי מעל ל80% מהמטופלים של רופאי שיניים פנו במטרה לשפר את האטרקטיביות החיצונית שלהם.
במאמר זה ננגיש לכם מידע וניתן להם טיפים כדי שההחלטה שלכם תהייה קלה מתמיד.

מהם ציפויי חרסינה?

ציפוי חרסינה הוא ציפוי שיניים המוגדר כטיפול זעיר-פולשני, שבו מכסים את השן בשכבה דקה של חומר המתאים על מנת לתקן פגמים אסתטיים בשן או על מנת להגן עליה מנזק. כיום מבצעים ציפויי חרסינה משני סוגים עיקריים. ציפוי מחרסינה או ציפוי מחומר מרוכב.

10 טיפים לציפויי חרסינה
ציפויי חרסינה הם עלי חרסינה דקים בעובי של עד 0.7 ממ ומשמשים כחיפוי ע״ג שן עם פגם אסתטי.

ד“ר אריאל סביון בעל תואר מסטר במדעי הלייזר ואסתטיקה דנטלית, מסביר לנו מה חובה לדעת לפני שמבצעים ציפויי חרסינה. ביקשנו ממנו להכין עבורכם 10 טיפים שיסייעו לכם לעבור את הטיפול המקצועי והאיכותי ביותר.

טיפ 1 – תוודאו שהחניכיים שלכם בריאות ומעוצבות

על מנת לקבל חיוך אסתטי אידיאלי, חניכיים משחקות תפקיד מרכזי ביסודות של החיוך האסתטי. בעשורים האחרונים, עם כניסת המרכיב האסתטי כגורם המוביל לטיפולי חניכיים פותחו טכניקות כירורגיות רבות לשיפור האסתטיקה של החיוך.

 • ניתוחים פלסטיים של החניכיים – הליך כירורגי שמבוצע כדי למנוע או לתקן ליקויים אנטומיים, התפתחותיים, טראומטיים או הקשורים למחלת חניכיים. בניתוחים אלו מבצעים השתלת חניכיים (לכיסוי שורשים במקרים של נסיגת חניכיים), מבצעים הארכת כותרות במקרים של עודף חניכיים למטופלים עם קו חיוך גבוה. מבצעים הסרת פרנום (קפל רקמה המהווה חיבור בין חניכיים לשפה) לא תקין, ועיצוב רקמה רכה סביב שיניים להענקת הרמוניה בין השיניים לחניכיים.
10 טיפים לציפויי חרסינה
למטופלת בוצעה השתלת חניכיים בשילוב עם כתרי חרסינה אסתטיים בודדים.
 • טיפול בהיפר-פיגמנטציה בחניכיים – חניכיים עם היפר-פיגמנטציה שכיחה בקרב מטופלים רבים ומכונה בנוסף כ״חניכיים שחורות״. חניכיים עם היפר-פיגמנטציה אינה מהווה בעיה רפואית, אלא חוסר אסתטי, במיוחד במטופלים עם חשיפה מוגברת של החניכיים בזמן החיוך. מה שגורם להיפר-פיגמטציה של החניכיים הוא עודף המלנין, הופעת היפר-פיגמנטציה של החניכיים במטופלים נקבע ע״י צבע העור, אתניות, ארץ מוצא, ועישון. מטופלים בעלי עור בהיר לרוב יהיו ללא היפר-פיגמנטציה של החניכיים, יחד עם זאת, מטופלים כהה עור, ולמעשנים הסבירות להיפר-פיגמנטציה תהייה גבוה יותר. שימוש בלייזר ארביום בטיפול בחניכיים עם היפר-פיגמנטציה, הוכתר כאחד הטיפולים היעילים והבטוחים עם סיכויי הצלחה גבוהים ללא סיכון לסיבוכים ו/או לזיהומים. השימוש בלייזר ארביום והמנגנון המיוחד שלו (אבלציה ע״י מולקולות מים) גובר על כל הטכניקות האחרות ומביע שביעות רצון מאוד גדול בקרב המטופלים בהסרה של היפר-פיגמנטציה מהחניכיים.
10 טיפים לציפויי חרסינה
טיפול בלייזר להסרת היפר-פיגמנטציה בטיפול אחד. תוצאה סופית לאחר 7 ימים בלבד.
 • טיפול ניתוחי אסתטי ״בחיוך חושף חניכיים" (gummy smile) – מצב רפואי שישנה חשיפה מעל 2 מ"מ מהשפה העליונה. תיקון של חיוך חושף חניכיים חשוב לאסתטיקה של החיוך ולהערכה עצמית של המטופל. טיפול ניתוחי בחיוך חושף חניכיים מבוצע ע״י חיתוך עם לייזר מהחניכיים כדי לחשוף את הכותרת הנסתרת או ע״י הזזת החיבור בין השיניים לחניכיים. ניתוח זה כולל הסרה של העצם העודפת.
גאמי סמייל 15
מטופל עם חשיפה מוגברת של החניכיים לפני הטיפול. למטופל בוצעה הארכת כותרת בשילוב לייזרים, והחלפה של 4 כתרים קדמיים. ניתן להתרשם מהתוצאה הסופית.
 • טיפול בלייזר במחלת חניכיים כרונית – מטופלים הסובלים ממחלת חניכיים כרונית הכולל פגיעה בתאחיזה של העצם מהווים התווית נגד לטיפול אסתטי באמצעות ציפויי חרסינה. תחילה, יש לטפל במחלת חניכיים וניידות שיניים, אחרת, מחלת חניכיים תמשיך להתפתח ולגרום לנסיגת חניכיים. טיפול בלייזרים בכיסי חניכיים כטיפול זעיר-פולשני ללא הרמת מתלה וללא תפרים מהווה את האופציה הטובה ביותר מפני שמונע התכווצות של החניכיים לאחר הטיפול ומעודד בנייה של עצם.

טיפ 2 – אל תוותרו על יישור שיניים במקרים של שיניים בולטות ו/ או עקומות

אחד הטעויות הנפוצות ביותר הוא השחזת חומר שן בריא לצורך ״יישור שיניים״ כדי לקבל מראה אסתטי בשלב של התקנת ציפויי חרסינה. כפי שידוע, ההדבקה הכי טובה של ציפוי חרסינה היא על השכבה החיצונית של השן (אמייל) המורכבת מ-97% מינירל ורק 3% מים. בשלב בו השן מושחזת בצורה פולשנית, חוזק ההדבקה יורדת דרמטית מה שמביא להתנתקות הציפוי (דנטין -שכבה שנייה 30% מים), יתרה מזאת, המטופל יסבול כל חייו מרגישות יתר, ובמהלך החיים יבצע טיפול שורש עקב דלקת כרונית של עצב השן. השילוב של השחזה פולשנית ונסיגת חניכיים קטלנית יותר ושכיחה בקרב מטופלים. לכן, מאוד חשוב לבצע תחילה יישור שיניים ולהביא את השן לעמדה אידיאלית לפני שמבצעים עיצוב החיוך עם ציפויי חרסינה.

 • יישור שיניים נסתר – invisalign – יישור שיניים נסתר נחשב לפתרון היעיל והאסתטי ביותר. בשיטת invisalign (סדרה של סדים שקופים ) ניתן ליישר שיניים עקומות ולא מסודרות הן בלסת העליונה והן בלסת התחתונה בו זמנית. כיום, מבוגרים רבים מעוניינים לעבור יישור שיניים בעיקר מסיבות אסתטיות, יחד עם זאת, לא מעוניינים להראות לעיני כל שהם עוברים טיפול, ולבטח לא סמכים מתכתיים. כיום, יש שיטות מתקדמות ליישור שיניים נסתר, ואחד השיטות הנפוצות הוא יישור שיניים שקוף בשיטת invisalign. אחד היתרונות הבולטים של השיטה הוא שניתן לצפות מראש את התוצאה הסופית לפני תחילת הטיפולים (באמצעות תוכנת תלת מימד מיוחדת) וניתן להוציא את הסד השקוף לצחצוח ולאכילה. את הסד השקוף מחליפים פעם בשבוע עד סיום הטיפול. טיפול ליישור שיניים בשיטה זו, אורך בין 8 שבועות ועד 25 שבועות בממוצע. 
10 טיפים לציפויי חרסינה
מטופל עם סד שקוף בשיטת אינוויזילן. אחד היתרונות הבולטים של השיטה, שהוא נשלף ואינו פוגע בחומר שן.

טיפ 3 – תוודאו שמבצעים במרפאה צילומי סטודיו של הפנים והשיניים

מצלמה מקצועית במרפאת שיניים – אחד הדברים הבסיסיים ברפואת שיניים אסתטית היא מצלמה מקצועית וסטודיו לצילום. תמונה אחת שווה אלף מילים. תמונות של מטופלים הכרחית לשיתוף פעולה מלא בין מטופל, טכנאי שיניים ורופא שיניים. ניתן להעריך את מורכבות הטיפול דרך תמונות לרבות מרקם החניכיים, צורת השיניים, צבע השיניים, קו חיוך, חשיפה של השיניים ועוד. יתרה מזאת, ניתן להסביר למטופל את כל הבעיות הקיימות לקבלת חיוך מושלם דרך סדרה של תמונות כדי לעשות תיאום ציפיות לפני קבלת החלטה של ביצוע טיפול אסתטי.

10 טיפים לציפויי חרסינה
מצלמה מקצועית במרפאה חשובה מאוד ומהווה כחלק מארסנל כלים של רופא השיניים.
 • תיעוד וידאו באיכות 4k דרך עדשת המיקרוסקופ – ניתן לתעד את מהלך הטיפול לרבות צבע הגדם ומרקם החניכיים. את התיעוד ניתן להראות למטופל במקרים של התלבטות לגבי המשך הטיפול או סיבוכים ו/או לשלוח לטכנאי את כל הנתונים הרלוונטיים כדי להבליט את איכות העבודה הסופית.
 • תיעוד תמונות סטילס דרך עדשת המיקרוסקופ – אסיפת נתונים דרך הגדלה של מיקרסוקופ נותנת אינפורמציה על טקסטורה של השיניים הקיימות, ומאפשר תיעוד רפואי לפני הטיפול ואחרי הטיפול לרבות שלב ההשחזה ושלה ההדבקה. יתרה מזאת, המטופל יכול להיות שותף בכל תהליך העבודה.
10 טיפים לציפויי חרסינה
תיעוד וידאו באיכות 4k ו/או תמונות סטילס דרך עדשת המיקרוסקופ עם מצלמה ללא מראה.

טיפ 4 – תדרשו לבצע הדמיה דיגיטלית בתלת מימד לפני קבלת החלטה

  • גילוף אבחנתי – wax up – ברפואת שיניים אסתטית כלל הזהב הוא, שימור חומר שן וטיפול בגישה שמרנית זעיר-פולשנית. לכן, לצורך כך, מומלץ לבצע הדמיה אבחנתית לפני תחילת הטיפול האסתטי. טכנאי שיניים מייצר קובץ ״מגולף״ דיגיטלי, שנשלח להדפסה בתלת מימד ומיוצר מודל עם שיניים מעוצבות.

 

 • הדמיה אנלוגית mock up – שלב מאוד חשוב והכרחי לפני החלטה סופית האם לבצע טיפול אסתטי עם ציפויי חרסינה או לא. המודל המודפס מועתק עם סיליקון ונוצר מפתח סיליקון עם השיניים ״מגולפות״ דיגיטלית. על המפתח הסיליקוני מוחדר חומר אקרילי עם חומר קומפוזיטי ומותקן בפיו של המטופל. החומר עובר הקשיה בת 2 דקות, והמטופל יכול להתרשם מהצורה החדשה של שיניו וכל זה לפני שקיבל החלטה חלוטה. מטופל עובר סדרת צילומים בסטודיו עם ההדמיה האנלוגית בפיו כדי להעריך את ההדמיה מבחינה אסתטית ופונקציונאלית. לאחר סיום ההדמיה, ניתן להסיר את החומר ללא חשש. ההדמיה האנלוגית ממחישה בצורה טובה את המכשולים שצפויים להיות בדרך להצלחה, לרבות עומק ההשחזה, אורך ורוחב שיניים, בליטה של השיניים, חשיפת שיניים בזמן חיוך, כותרות שיניים ביחס לחניכיים ועוד.
10 טיפים לציפויי חרסינה
מודל ״מגולף״ דיגיטלי שהודפס במדפסת בתלת מימד ועליו הוכן מפתח סיליקון. לפני שלב של הדמייה אנלוגית (mock up).

טיפ 5 – תבדקו האם המרפאה דוגלת ברפואת שיניים דיגיטלית

 • סורק אינטרא-אורלי (חלל הפה) – חשוב לבחור מרפאת שיניים שאימצה לעצמה רפואת שיניים דיגיטלית. הסורק מחליף את המטבע האנלוגי וכפות מידה. בשלב אבחנתי חשוב מאוד לסרוק את חלל הפה של המטופל כדי להעביר את הנתונים הקיימים לטכנאי ולהעריך את המימד האנכי הסגרי, את תקינות הסגר והמנשך. ציפויי חרסינה לא ישרדו בחלל פה עם סגר לא תקין ופשוט ישברו. לאחר סריקת חלל הפה, הקובץ בלחיצת כפתור נשלח לטכנאי שיניים. יתרה מזאת, ניתן לסרוק את הפה כל שלבי העבודה דבר שמעלה את דיוק העבודה וממקסם את איכות הטיפול. רפואת שיניים דיגיטלית, מאפשרת לעבוד בצורה יעילה ומהירה יותר, ולחסוך זמן יקר למטופל. פנים נוספות לעניין, שניתן לעבוד עם טכנאי שיניים מכל העולם הן בשלב התכנון והן בשלב הייצור
עשוי לעניין אותך:  מחלות חניכיים כגורם סיכון בהריון
סורק אינטרא-אורלי של חברת 3shape . אחד הסורקים המדוייקים והטובים בעולם.

טיפ 6 – תוודאו שהשחזת שיניים מבוצעת תחת הגדלה של מיקרוסקופ טיפולי

 • מהו קונספט של השחזת שיניים בגישה זעיר-פולשנית – ספרות הרפואית מראה כי נוכחות או חוסר שכבת האמייל, היא מאוד קריטית וכתוצאה מכך, השחזת שן בגישה שמרנית הכרחית לצורך הצלחת הטיפול האמור. יש גישות ושיטות כדי לשלוט בעומק ההשחזה כהכנה לציפויי חרסינה. לפי הספרות, ישנם 3 דורות של קלסיפיקציה להכנת שיניים לציפויי חרסינה. דור א׳ – מתייחס לשימוש במקדחים בעל מבנה מיוחד על מנת לשלוט בעומק ההשחזה, דור ב׳ – מתייחס לשימוש במפתחות סיליקון כדי להעריך האם הורד מספיק חומר שן לפני לפני לקיחת מידות לציפויי חרסינה. דור ג׳ – מתייחס לשימוש בהדמיה אנלוגית (mock up) והכנת חריצי הדרכה דרך ההדמיה כדי לשלוט בעובי מהו קונספט של השחזת שיניים בגישה זעיר-פולשנית – ספרות הרפואית מראה כי נוכחות או חוסר שכבת האמייל, היא מאוד קריטית וכתוצאה מכך, השחזת שן בגישה שמרנית הכרחית לצורך הצלחת הטיפול האמור. יש גישות ושיטות כדי לשלוט בעומק ההשחזה כהכנה לציפויי חרסינה. לפי הספרות, ישנם 3 דורות של קלסיפיקציה להכנת שיניים לציפויי חרסינה. דור א׳ – מתייחס לשימוש במקדחים בעל מבנה מיוחד על מנת לשלוט בעומק ההשחזה, דור ב׳ – מתייחס לשימוש במפתחות סיליקון כדי להעריך האם הורד מספיק חומר שן לפני לפני לקיחת מידות לציפויי חרסינה. דור ג׳ – מתייחס לשימוש בהדמיה אנלוגית (mock up) והכנת חריצי הדרכה דרך ההדמיה כדי לשלוט בעובי ההשחזה. לאור כל אלו שציינתי לעיל, יצאה שיטה חדשה והיא הדפסת סד מדריך תלת מימדי קשיח אשר מדריך את רופא השיניים להשחיז בדיוק כמה שנחוץ דרך סד מדריך.
השחזה בגישה עיר-פולשנית בעובי של 0.5 ממ. צבע מט מראה שלאחר ההשחזה, אנו נמצאים בשכבת האמייל. ההשחזה בוצעה תחת הגדלה של מיקרוסקופ.
 • השחזת שן תחת הגדלה של מיקרוסקופ – בגישה שמרנית השחזה מבוצעת תחת מיקרוסקופ טיפולי כדי לשלוט בעומק ההשחזה הנע בין 0.3 מ"מ עד 0.7 מ"מ בלבד. מיקרוסקופ דנטלי יכול להגדיל את האובייקט עד פי 39 מגודלו הטבעי וכוללת תאורת לד כפולה לשליטה מלאה ללא פשרות.
 • מיומנות רופא בעבודה תחת הגדלה של מיקרוסקופ – הטכניקה דורשת עקומת למידה, יחד עם זאת, הדיוק המתקבל משימוש במיקרוסופ אינו משתווה להשחזה עם משקפי הגדלה או ללא מכשיר הגדלה כלל. אם רוצים לשמר חומר שן ולהימנע מהתנתקות הציפוי ומדליפה שולית עתידית, כדאי מאוד לבחור רופא שדוגל בגישה מיקרוסקופית.

טיפ 7 – תבדקו האם עיצוב חניכיים מבוצע באמצעות לייזר ולא בסכין מנתחים

שימוש של לייזרים ברפואת שיניים משדרג את הטיפול האסתטי, ובעזרתו ניתן לטפל ברקמה רכה וקשה. ברפואה בכלל וברפואת שיניים בפרט, ישנם סוגים שונים של לייזרים ולכן מאוד חשוב לבדוק את אורך גל של הלייזר ויעודו. 

10 טיפים לציפויי חרסינה
עיצוב רקמה רכה עם לייזר דיודה לפני הכנה לציפויי חרסינה. הטיפול בלייזר בוצע ללא הרדמה .

תהליכי לזירה עוזרים לנו בשלב של הכנת שן לציפוי, לעצב את הרקמה הרכה ולתת לה מראה ומתאר תקין ואסתטי לפני שלב של לקיחת מידה ושליחתו למעבדה.

באמצעות הלזירה אין צורך בחתכים ו/או תפרים (אין כאבים ואין צלקות בחניכיים) ברוב המקרים בעיצוב רקמה רכה, ההחלמה לאחר תהליך לזירה מאוד מהירה, מטופל לא חש דבר, ואפילו ניתן לטפל בלייזר ללא הרדמה. יתרה מזאת, לייזר לא יוצר דימום, עבודה מתבצעת בסביבה נקייה ולא מדממת, עם שליטה מלאה בעיצוב רקמה רכה ובעובי ההשחזה, ניתן לקחת מידות באותו מעמד.

עם טיפול בלייזר ניתן לנדף ולחטא את החניכיים באותו מעמד ולבצע הסרה של שכבת האפיתל (פילינג לחניכיים) כדי ליצור חניכיים חדשות, זוהרות וורודות יותר. כיום, במרפאות מובילות בארץ ובעולם, לייזר הוא כלי מאוד חשוב בטיפול אסתטי של ציפויי חרסינה, ובלעדיו נקבל תוצאה סופית מתפשרת ולא אסתטית.

טיפ 8 – תוודאו שהדבקת הציפויים מבוצעת תחת בידוד של סכר גומי

טיפים לציפויי חרסינה
הדבקת ציפויי חרסינה תחת בידוד של סכר גומי, המעניק דיוק מירבי בשלב ההדבקה.

למה חשוב להדביק ציפויים תחת בידוד של סכר גומי:

א. סכר גומי נותן לנו יובש מקסימלי מפני חדירה של רוק ודם לאזור ההדבקה. כפי שצויין לעיל, אמייל הוא מינירל 97% והיינו הידרופובי, לכן ההדבקה חייבת להיות על אמייל נקי וייבש, אחרת איכות ההדבקה תפגע.

ב. עלי חרסינה הם ציפויים דקים ושקופים, שאריות של דם יכולות לזלוג מתחת לציפוי ולהכתים את הציפויי ולפגוע באסתטיקה הדנטלית.

ג. עבודה תחת בידוד של סכר גומי, מאפשרת לנו לעבוד מדויק יותר ללא פשרות, עם חיבור מושלם של ציפויי לשן המושחזת, דיוק מרבי מונע דלף שולי במשך השנים ומונע רגישות פוסט אופרטיבית.

ד. המיתוס בקרב מטופלים הוא שציפויי חרסינה הורסים שיניים, זוהי טענה לא נכונה, מפני שצריך לדעת איך לבצע ציפויי חרסינה. השחזה והדבקה חייבת להתבצע תחת הגדלה של מיקרוסקופ, אחרת תיפגע איכות הטיפול לטווח הקצר (רגישות וכאבים) הארוך (עששת מתחת לחניכיים ונמק של השורש). ושימוש של סכר גומי הוא יסוד בסיסי והכרחי לרופאים שמבצעים ציפויי חרסינה.

טיפ 9 – תבדקו את המיומנות ורמה של טכנאי שיניים

בחירת טכנאי שיניים שיבנה את הציפויים העתידיים מאוד חשובה, אחרת נקבל תוצאה לא מספקת. ידוע כי הצלחת הטיפול ותמחור עלות הציפוי, מתחלקת בין טכנאי שיניים לרופא שיניים. ללא מיומנות גבוהה של טכנאי, התוצאה לא תצא מושלמת. על הטכנאי לדעת את תורת החומרים, תורת הצבעים, תורת הצילום, ולנצל את הטכנולוגיה הדיגיטלית כדי למקסם את הטיפול האמור.

טכנאי שיניים אומן חייב להכיר את כל הפרמטרים לאסתטיקה, כולל תורת החומרים והצבעים.

ללא אינטראקציה בין הטכנאי לרופא, לא נקבל אסתטיקה מקסימלית. זאת עבודת צוות וחייב להיות חיבור טוב בין הצדדים לרבות העברת נתונים, תכנון מקדים, יצירת מפתחות ו/או הדמיה והדפסה בתלת מימד. הצוות חייב להיות תמיד מעודכן בהופעת חומרים חדשים ו/או טכניקות מתקדמות, ו/או בטיפול במקרים מורכבים ללא גרימת נזק בלתי הפיך למטופל.

טיפ 10 – תבדקו את מיומנות רופא ותדרשו התחייבות לתוצאות

לפני קבלת החלטה לבצע ציפויי חרסינה, חשוב לבדוק מיומנות של הרופא לרבות שימוש ברפואת שיניים מתקדמת. על הרופא העוסק בציפויי חרסינה להיות רופא שיניים אינטגרטיבי העוסק בדסצפלינות שונות כמו רפואת חניכיים, רפואת שיניים בלייזר, רפואת שיניים אסתטית ופונקציונאלית, רפואת שיניים מיקרוסקופית, והבנה באנטומיה ומורפולוגיה של השיניים.

השחזת שיניים לציפויי חרסינה תחת הגדלה של מיקרסקופ.

יש לחבר את הכל יחד ליצירת חיוך מושלם וטבעי. השיקול הכלכלי אינו צריך להיות השיקול המרכזי בבחירת רופא שיניים לביצוע ציפויי חרסינה, מכמה סיבות:

א. איכות העבודה – לכל רופא יש עקרונות המשפיעות על איכות התוצאה. לא כולנו שווים ולכן לא כולנו מבצעים את הטיפולים באותה רמה. מומלץ לבקש תמונות של מטופלים (לפני ואחרי) שעברו טיפולים דומים ואפילו לשוחח איתם. רופא שיניים מקצועי ישקיע מאוד בייעוץ ראשוני ויכין מצגת כדי להרשים את המטופל ולראות את השלבים בביצוע של ציפויי חרסינה. יתרה מזאת, יתעמק בפרטים הקטנים ביותר כדי להשיג שלמות מקסימלית.

ב. רושם ראשוני ונראות המרפאה – תבדקו את הלבוש של הצוות הרפואי, נראות רופא, התייחסות לאסתטיקה כדרך חיים שמוטבע חלק מאישיותו. לא הגיוני, שרופא אשר מציע טיפולים אסתטיים למטופליו, בעצמו מוזנח ו/או עם שיניים לא מסודרות.

ג. שקיפות ואמינות – טיפול שיניים אסתטי דורש חיבור בין הרופא למטופל ואימון הדדי. חלל הפה הוא חלל מאוד רגיש, על הרופא המטפל להיות עדין, רגיש, וקשוב לטענות המטופל, כדי להשביע את רצונו ומבוקשו במיוחד בטיפול אלקטיבי.

טיפים לציפויי חרסינה
חיוך טבעי ואסתטי לאחר ביצוע ציפויי חרסינה.

ד. התחייבות לתוצאות – מטופלים צריכים לקבל התחייבות לקבלת תוצאה אסתטית מספקת, ובמקרים שלא, לבצע עבודה חוזרת על לשביעות רצון המטופל. רופא שמכיר את יכולותיו איננו חש מאוים לתת אחריות לתוצאות הטיפול. המטופל צריך להיות שבע רצון מהתוצאה האסתטית כאשר נהנה מחניכיים בריאות ומושלמות, אינו חש ברגישות ו/או בכאבים, ומגיע לתחזוקה שוטפת בחיוך מלא לאורך שנים.

ה. סיפוק עצמי – בעל מקצוע טוב, מקצועיות עולה תמיד על פני כמות או חומריות. תפרגנו, תמליצו, מילה טובה שווה עולם ומלואו בשביל בעל מקצוע טוב שיעשה הכל על מנת להוציא אתכם יפים ומחייכים. רופא שיניים מקצועי, תמיד יהיה קשוב לטענותיכם, כל עוד הטעמות ענייניות ולא מוגזמות.

למטופלת בוצעו ציפויי וכתרי חרסינה בשישייה הקדמית עם מראה אסתטי וטבעי בזמן חשיפה.

ו. שירות – מרפאה שמכבדת את עצמה ולקוחותיה, תמיד תראה בשירות כערך עליון. ללא שירות טוב למטופל, המקצועיות של הרופא מתגמדת. על הרופא ועל המרפאה להעניק את השירות הטוב ביותר למטופליו לרבות קביעת תורים מסודרים ללא המתנה ארוכה בין התורים, עמידה בזמנים, רגישות ואנושיות בזמן הטיפולים, הנעמת הטיפולים והשארת טעם טוב ללא כאב או סבל במהלך הטיפול. מטופל צריך להרגיש כאילו שהגיע לספא, הכל חייב להתבצע באווירה חיובית וחמימה, בסבלנות יתרה.

ד"ר אריאל סביון, רופא שיניים ומנהל מרפאת 'סביון מדיקל סנטר' בראשל"צ, בעל תואר מסטר M.Sc במדעי הלייזר, מוסמך באימפלנטולוגיה Board Certified Diplomate וברפואת שיניים מיקרוסקופית זעיר-פולשנית. חבר הנהלה בכיר במועדון עולמי יוקרתי Microscopic Dental Club

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​