10 טיפים לפני שאתם עוברים השתלת שיניים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

השתלות השיניים הפכו לתחום מוביל בעולם רפואת השיניים. התחום מתפתח במהירות ויש טכנולוגיות חדשניות ושיטות טיפול מתקדמות ואיכותיות יותר. השתלת שיניים נחשבת לטיפול מורכב שמטרתו לשחזר את ספיגת הרקמות ואת את המימד אנכי סגרי, וליצור סגר תקין, ישר ואסתטי. כיום, ישנם טיפולים מתקדמים להשתלת שיניים, עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, והמטופלים נהנים מפה מלא שיניים ומשביעת רצון גבוהה.  

ד"ר אריאל סביון אימפלנטולוג בעל תואר מוסמך Board Certified – Diplomate בהשתלות דנטליות ובמיקרו-כירורגיה אורלית (חלל הפה) מטעם העמותה הבינלאומית והאירופאית לאימפלנטולוגיה ICOI מסביר לנו שלפני שאנחנו עוברים השתלת שיניים, עלינו לבחור נכון את הרופא המבצע השתלות שתלים, ועדיף לעבור את הטיפול רק אצל אימפלטולוג אשר עובד בשיטות החדשניות והמתקדמות ביותר. לא מעט מטופלים שנדחו בעבר לטיפולי השתלת שיניים ונאלצו להסתפק בתותבות, יכולים כיום לעבור השתלת שיניים בשיטות המתקדמות, כיוון שיש שיטות חדישות ושתלים ייחודיים המאפשרים לעבור שיקום הפה ללא צורך בהליכים מורכבים כמו ניתוח להרמת הסינוס, השתלת עצם וכדומה.

מהו מושג אימפלנטולוגיה ואימפלנטולוג?

אימפלנטולוגיה היא דיסציפלינה הקשורה להתקנת שתלים דנטליים ושיקום ע״ג השתלים הדנטליים בחלל הפה. בארץ אין התמחות רשמית בתחום של כירורגיה של חלל הפה, יחד עם זאת, ניתן לרכוש התמחות או הסמכה בינלאומית בתחום האימפלטולוגיה. אימפלנטולוג הוא רופא שיניים אינטגרטיבי המשלב בין דיסצפלינות שונות (כירורגיה/מיקרו-כירורגיה, חניכיים, שיקום, אסתטיקה, מיקרוסקופ, לייזרים) משלב התכנון הממוחשב ועד שלב ההתקנה. אימפלנטולוג עוסק בכירורגיה אורלית לרבות השתלות שתלים, עצם וחניכיים, ובשיקום אסתטי ע״ג שתלים הכולל שחזור מימד אנכי סגרי מלא. 

מהו מושג מיקרו-כירורגיה?

כירורגיה מיקרוסקופית הוא תחום שבו כירורגיה של חלל הפה מתבצעת באמצעות מיקרוסקופ טיפולי. טווה ההגדלה תחת מיקרוסקופ נע בין פי 4 מגודלו הטבעי של האובייקט עד פי 60 מגודלו הטבעי של האובייקט. בשיטה זו, ניתן לבצע מיקרו-כירוגיה בגישה זעיר-פולשנית אשר מונעת סיבוכים (פגיעה עצבית, פגיעה בכלי דם, קריעה של החניכיים וכד׳) ותורמת להחלמה מהירה. רופא העובד בשיטה זו, חייב לעבור הכשרה ולעבור עקומת למידה לא פשוטה ולצבור ניסיון רב בתחום, יחד עם זאת, ההבדל בין מקרו-כירורגיה לבין מיקרו-כירוגיה הוא עצום. אחד היתרונות הגדולים של התקנת שתלים דנטליים בגישה מיקרוסקופית היא התקנת שתלים דנטליים ללא חתכים וללא תפרים (למתאימים בלבד) עם חזרה מלאה לשגרה למחרת כמעט ללא כאב ו/או נפיחות.

בתמונה טיפול שיניים באמצעות מיקרוסקופ טיפולי המעלה את הדיוק והראות בהשתלות שתלים ועצם.

1. לשמר שיניים טבעיות ולא למהר עם עקירות שיניים

אחד הטיפים החשובים ביותר לכל מי שעומד לעבור השתלת שיניים הוא לפנות לרופא שיניים או לאימפלנטולוג (משתיל דנטלי) הדוגל בגישה שמרנית. לנסות להציל את השן הטבעית ולא למהר עם העקירות. הגישה החדשה ברפואת השיניים דוגלת בהצלת השיניים הטבעיות. 

העקירות גורמות לבעיות שונות כמו ספיגת עצם ושינוי במנשך השיניים. באמצעות מכשיר הגדלה ניתן להגדיל את הסיכוי לשמר שיניים לטווח הארוך ולהימנע מעקירות מיותרות. 

הטיפ מופנה בעיקר למטופלים הסובלים ממחלות חניכיים כרוניות, שהגישה הרווחת היא לעקור את השיניים כדי ״להיפתר״ ממחלת חניכיים. הגישה הזאת לא נכונה. כמו שיש מחלת חניכיים בשיניים, כך היא תיווצר המחלה סביב השתלים (חיידקים נמצאים בצינורות העצם). 

כיום, באמצעות מיקרוסקופ וסוגי לייזר באורכי גל שונים, ניתן לטפל במחלות חניכיים ולתחזק שיניים לשנים רבות. פנים נוספות לעניין, למרות התפתחות השתלים הדנטליים בעולם, שום שתל בעולם אינו מהווה תחליף ראוי לשן הטבעית, כי מנגנון שלהם שונה. 

לשן הטבעית יש מנגנון ייחודי (ליגמנט פריודונטלי) המשמש כ״בולם זעזועים״ ובזמן הלעיסה מרכך את כוחות הלעיסה, לעומת זאת, השתל הדנטלי, במקרים של עומס יתר, יגרום לכישלון השתל בגלל העדר ״בולם זעזועים״.

בתמונה ניתן להתרשם מההרס הכותרתי הנרחב למטופלת בת 29. ולמרות זאת, הוחלט לשמר את השורשים ולבנות מבנים מאשר לעקור שיניים ולבצע השתלה.

2. להפסיק לעשן לפני השתלת שיניים

עישון גורם לנזק משמעותי לשיניים ולבריאות הפה, מחקרים רבים כבר הוכיחו כי עישון מהווה גורם מרכזי המכפיל את כמות הכישלונות של טיפולי השתלת השיניים. בסיגריה יש 4000 חומרים פעילים רעילים הגורמים להפרעה בריפוי של העצם ולכישלון השתלים. העישון מפחית את החיבור בין השתל לעצם, ופוגע בדחיסות העצם.

יתרה מזאת, רעלנים כימיקליים מובילים להתכווצות של כלי דם והפרעה בריפוי. לכן חשוב להיגמל מעישון לפחות כחודש לפני השתלת שיניים, וכמובן עדיף לא לעשן גם לאחר ההשתלה. 

מטופלים מעשנים חייבים לדעת שהם בעלי סיכון מוגבר לכישלון השתלים, לכן במקרים אלו, כדאי ומומלץ לבצע השתלות שתלים ללא הרמת מתלה (לא פוגע באספקת דם) בגישה מיקרו-כירורגית ולהימנע מהעמסות מיידיות במקרים המאפשרים זאת. שילוב של סוגי לייזרים שונים יאיצו את תהליך הריפוי של העצם וחיבורו לשתל הדנטלי.

חשוב לזכור שהתנהלות עם מטופלים מעשנים צריכה להתבצע אחרת ממטופל שלא עישן לעולם כדי לצמצם כישלונות בטווח הקצר והארוך.

בתמונה ניתן להתרשם מפיגמנטציה בחניכיים עקב עישון למטופלת בת 25. הסרת פיגמנטציה בוצעה עם לייזר ארביום. בשלב מאוחר יותר, עישון יגרום לפגיעה במעטפת העצם ולניידות שיניים.

3. לא לדחות את הטיפול

כיום, עם התפתחות שיטות חדשות וגישות טיפול שונות, אין באמת הצדקה לדחיית הטיפולים. דחיית טיפול של השתלת השיניים מעלה את הסבירות לטיפול מורכב יותר והסיכון לכישלון השתלים הדנטליים גובר.

אחרי עקירת שיניים וכתוצאה מאובדן שיניים עקב טראומה או מחלה, עצם הלסת סובלת מנסיגה איטית והדרגתית, הנסיגה של עצם הלסת משפיעה אסתטית ותפקודית. במצב זה יש לשתל אחיזה פחות טובה ובמקרים מסוימים יש לבצע השתלת עצם בלסת, זהו תהליך ממושך הגורם לטיפול להתייקר ולהתעכב מספר חודשים עד שהעצם המושתלת נקלטת היטב.

באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ותכנון מקדים הכוללת יצירת סד כירורגי מונחה מחשב, הכל מתוכנן מראש ללא הפתעות וללא סיבוכים מיותרים. ניתן לבצע את מרבית הפרוצדורות ביום אחד, ותהליך השתלת שתלים דנטליים בתכנון מקדים בתלת מימד מקצר את פרוצדורת ההשתלה, ומעלה את רמת הדיוק בביצוע ההשתלה הדנטלית.

השיטה עדיפה על פני השיטה של הקידוח ב״יד חופשית״. חשוב לבחור מרפאה עם יחסי אנוש מעולים עם לווי אישי לפני ואחרי הפרוצדורה הכירוגית, הדוגלת ברפואת שיניים מתקדמת ומשתמשת בחומרים ובחברות המובילות בעולם.

4. השתלת שיניים בהרדמה מקומית או בטשטוש/ הרדמה מלאה

ישראלים רבים דוחים את טיפולי השתלת השיניים בגלל חרדה דנטלית וחשש מרופאי שיניים ומכאבים בפרוצדורה הכירורגית. ד"ר סביון מציין שכיום יש טיפולים מתקדמים ופחות מכאיבים (שימוש בסוגי לייזר), וגם המומחיות של הרופא משפיעה על הכאב והסבל אצל המטופל.

יש מצבים בהם ניתן לעבור השתלת שיניים ביום אחד תחת הרדמה מלאה, יחד עם זאת עדיף במרבית המקרים לעבור את הטיפול בהרדמה מקומית, עם אפשרות לטשטוש ולטיפול תרופתי נגד חרדה, מאחר וכך המטופל יכול להגיב בזמן הטיפול והרופא יכול לבצע טיפול מדויק יותר.

מהי הרדמה מלאה / טשטוש?

הרדמה כללית היא פעולה רפואית שמתבצעת ע״י רופא מרדים בעל רישיון מומחה מטעם משרד הבריאות. המטרות העיקריות של ההרדמה הכללית הן: מניעת כאב בזמן טיפולי שיניים ואחריו, מניעת תזוזה של המטופל בזמן הפרוצדורה, והרפיית שרירי הלסת.

בזמן השתלות שתלים תחת הרדמה כללית, המרדים מלווה את רופא השיניים מתחילת ההרדמה ועד חדר ההתאוששות. המרדים עוקב אחר המטופל בזמן הניתוח, ושומר על מצבו הפזיולוגי של המטופל ובודק שהכל תקין. 

הרדמה כללית – איבוד הכרה מבוקר, והמטופל מונשם ע״י מכונת הנשמה, המטופל מורדם עמוק, ובתום הניתוח המטופל מועבר לחדר ההתאוששות. (מחייב מרדים מומחה).

טשטוש – המטופל נמצא בהכרה, אך הכרתו מעורפלת ומוחדרות תרופות לגופו דרך הוריד. התרופות אמורות להפיג את החששות ואת האי נוחות שכרוכות בזמן הניתוח או הטיפול שיניים. (מחייב מרדים מומחה).

ד״ר סביון ממליץ לעבור ניתוח של השתלות שתלים תחת טשטוש (סדציה עמוקה) למטופלים הסובלים מחרדה דנטלית ו/או מטופלים עם היקף עבודה נרחב מעל 3 שעות. היתרונות הם שהמטופל ״מאבד״ את תחושת הזמן, לא זוכר כלום מיום הניתוח, ויוצא לא כאוב לאחר הפרוצדורה הכירורגית (מקבל תרופות נגד כאבים דרך הוריד). ההתאוששות מאוד מהירה, והמטופל נושם בכוחות עצמו בזמן הפעולה הכירורגית ואינו חש בדבר.

עשוי לעניין אותך:  שתל דנטלי בגישה מיקרוסקופית

5. השתלת עצם והרמת סינוס פתוחה / סגורה

בהשתלה דנטלית קלאסית ישנם מצבים בהם הרופא ימליץ על הליך הנקרא הרמת סינוס עקב פנאומטיזציה (התרחבות של חללי הסינוס עקב ספיגת רכסים), ההליך מומלץ למחוסרי עצם ומטרתו לעבות את העצם בחלק האחורי של הלסת העליונה, לקראת השתלת השתל הדנטלי. זו התערבות פולשנית הדורשת ידע, דיוק, מיומנות מקצועית וניסיון רב. 

כיום יש שיטות חדשות ומתקדמות המשלב לייזרים בהרמות סינוס ו/או שתלים מתקדמים המאפשרים לבצע השתלת שיניים ללא צורך בהרמת סינוס, יחד עם זאת, מומלץ לפנות לאימפלנטולוג כדי לקבל החלטה נכונה. 

היתרונות בהרמת סינוס והשתלת עצם בשילוב של אנרגיית האור של הלייזר:

בשיטה הקלאסית להרמת סינוס (הליך שכיח בקרב רופאים), המשתיל עובד עם מכשיר מכני ממונע (טורבינה), המסוגלת לגרום לקריעה של רירית הסינוס ופגיעה בכלי דם, כמו כן לחשוף את הסינוס לזיהומים ולטראומה ולנפיחות קשה לאחר ההליך הכירורגי. 

לעומת זאת, אוסטאוטומי (הסרת עצם לצורך הרמת חלל הסינוס) באמצעות לייזר ארביום הינו ללא מגע בעצם (עובד ע״י נידוף העצם) ללא ויברציות על הרקמה הקשה, ללא שכבת מרח בצינורות העצם, התורם לזרימת דם טובה ולריפוי מהר. עומק חדירה של אנרגיית הלייזר הינו עד 30 מיקרון בלבד. תוך כדי הליך הלזירה יש השפעה ביולוגית על הרקמה (ביוסטימולציה) התורמת להאצת הריפוי. 

בנוסף, ניתן לשכך כאבים עם הלייזר לאחר הפרוצדורה הכירורגית. היתרונות העיקריים להליך של הרמת סינוס באנרגיית האור של הלייזר הם: דיוק, מניעת דימומים, מניעת נפיחות, סטרליות, שיעור הצלחה גבוה, ומתאים במיוחד לסובלים ממחלות סיסטמיות ומחרדה דנטלית.

6. השתלות דנטליות מונחות מחשב

בשנים האחרונות החלו אימפלנטולוגים לתכנן את הטיפול באמצעות כלי עזר ותוכנות מחשב. הנחיה כירורגית ממוחשבת משפרת באופן משמעותי את רמת הדיוק של הפעולות הכירורגיות שיש לבצע בטיפולי השתלת שיניים, הרופא מכין סד כירורגי בפיו של המטופל המאפשר לו שליטה על עומק, זווית ומיקום השתל בדיוק רב ובהתאם לתוכנית הטיפולים. 

ביצוע שתלים דנטליים בעזרת מדריך כירורגי מאפשר ניצול עצם מקסימלי וקיצור הליך כירורגי, מפני שהכל מתוכנן מראש.

מהו סד כירורגי מונחה מחשב?

תכנון בתלת מימד של שני שתלים באזור קדמי, והכנת כתרים זמניים מראש, ואז הודפס סד כירוגי מונחה מחשב.

סד כירורגי עשוי מסיליקון עם פתחים מטבעת לצורך החדרת מקדח לקידוח. פתחים אלו מאפשרים קידוח מדוייק ללא אפשרות לסטייה (לעומת שיטה של ״יד חופשית״). הסד הכירוגי מונח על שיניו של המטופל (אם קיימות) או מקובעות לעצם. דרך הסד קודחים עם מקדחים בקטרים ובאורכים שונים, ומחדירים את השתל דרך הסד לדיוק מקסימלי ע״פ התכנון המקדים. 

תכנון בתלת מימד מאפשר למשתיל לראות את לסת בתלת מימד ולתכנן את הליך ההשתלה מראש, ולהימנע מפגיעה בסטרוקטורות אנטומיות או מפגיעה עצבית. יתרה מזאת, עם סד כירוגי מונחה מחשב ניתן לתכנן את השיקום הסופי ועמדה אידיאלית של השתלים ופיזורם הנכון בלסת.

בתמונה בוצע תכנון מקדים ועיצוב חיוך דיגיטלי על מנת לתכנן נכון את עמדת השתלים למטופל בן 22 לאחר שנפצע בצבא ואיבד את שיניו. התכנון נועד כדי לתת אסתטיקה מקסימלית.

ד״ר סביון ממליץ לבצע הליך כירוגי של השתלת שתלים דנטליים בשילוב של סד כירורגי מונחה מחשב אפילו ברמה של שתל בודד כדי להחדיר את השתל בזוית הנכונה ולהעניק אסתטיקה מקסימלית למטופל בסיום ההליך השיקומי.

7. שיטת ההעמסה המיידית (השתלת שיניים ביום אחד)

מטופלים רבים חוששים מטיפולי שיניים ומכאבים פוסט אופרטיביים מכל מיני סיבות, לכן בעקבות החשש והפחד גורמים להזנחה קשה של חלל הפה וגורמים לאובדן המנשן ולקריסת המימד אנכי סגרי. כיום, בשילוב של סוגי לייזר, ניתן לבצע את ההליך הכירוגי ביום אחד ולהעמיס שחזורי מעבר ע״ג השתלים הדנטליים.

הדגשים החשובים לפני ביצוע ההשתלה והעמסה המיידית ביום אחד:

  1. תכנון מקדים בתוכנת תלת מימד המאפשר תכנון נכון של פיזור השתלים, ובחירת השתלים (אורך, קוטר). ״מחשבה תחילה מפתח להצלחה״. תכנון מראש יעלה את אחוזי ההצחלה בהשתלות שיניים.
  2. הכנת שחזור מעבר מראש או לאחר 24-48 שעות. שחזור מוברג ללא דבק.
  3. השתלה ממוחשבת בתלת מימד עם סד כירורגי מונחה מחשב.
  4. שימוש בסוגי לייזרים לניקוי ונידוף ציסטות או רקמה דלקתית ביום הניתוח ללא חשש לזיהום.
  5. שימוש בלייזר לשיכוך כאבים לאחר הפרוצדורה הניתוחית.
  6. שימוש בטסיות עשירות בפיברין להאצת הליך הריפוי.
  7. שימוש במיקרוסקופ טיפולי לדיוק מקסימלי.
  8. שימוש בתפרים נספגים כדי להאיץ את הריפוי של הרקמה הרכה.
  9. סריקה מקדימה של המשנן הקיים והעתקת הסגר הקיים לשימוש בשחזור מעבר.
בתמונה עליונה שמאל - סד כירורגי מונחה מחשב שהוכן מראש. בתמונה עליונה באמצע - מטופל מחוסר שיניים. ובצד ימין עליון - הכנת גשר זמני באותו מעמד של ההשתלה. בתמונה תחתונה שמאל - גשר זמני, ובצד ימין - מטופל מחוסר שיניים.

8. סוג השתלים

שתלים דנטליים מגיעים במגוון רחב של מידות (אורך ועובי), צורות וחומרים. מומלץ לבחור רופא שיניים המשתיל רק שתלים דנטליים איכותיים ובהתאמה לכמות ולאיכות העצם. בחירה נכונה של השתלים דורשת ידע וניסיון רב.

  1. שתלי שטראומן (שוויץ) נחשבים לשתלים איכותיים בעל מבנה מיוחד המגיע עם פטנט רשום, ולאחר חודש ניתן לשקם על שתלים אלו. מומלץ מאוד להשתיל שתלים אלו בעיקר באזורים אחוריים של הלסתות. מבנה השתל, אורך וקוטר, משפיע על התנגדות השתל לכוחות הלעיסה המופעלים עליו.

2. שתלי בייקון (ארה״ב) שתל קצר בעל מבנה גלילי, יחודי מסוגו בגלל אופן הקיבוע שלהם למקומם של העצם הלסת. בשתלי בייקון אין הברגה אלא בנעילה סיבובית או בהלחמה קרה של המחבר לשתל הקצר.

3. שתלי MIS – (ישראל) שתל ישראלי הקיים מעל 25 שנה, מאוד פופלרי בארץ ובעולם. מתאים בעיקר להעמסה מיידית ולהשתלה באזור קדמי עליון. מבנה של השתל הוא בורגי (שתל מתכנס) והתבריגים אקטיביים כדי לקבל יציבות ראשונית בזמן ההשתלה.

10 -10טיפים

ישנם עוד המון חברות שתלים בארץ ובעולם, לכן מאוד חשוב להכיר את היחודיות של כל שתל ושתל כדי להתאימו למטופל ולאזור ההשתלה המיועד. אם זה שימוש בשתלים קצרים על מנת להימנע מפרוצדרות כירורגיות מורכבות במטופלים עם ספיגות רכס נרחבות ו/או במצבים של חולים סיסטמיים ו/או במטופלים מעשנים ו/או סוכרתיים, ו/או במקרים של העמסות מיידות.

9. להכיר את הסיכונים

אימפלנטולוג מסביר לכל מטופל על השיטות האפשריות ועל הסיבוכים ותופעות הלוואי, זו הגישה הנכונה מאחר והמטופל חייב לדעת מראש מהם שיעורי ההצלחה של השתלת שיניים ואילו סיבוכים אפשריים קיימים. מטופלים רבים שילמו עשרות אלפי שקלים לרופאים לא מקצועיים ונאלצו לבסוף להגיע לאחמפלנטולוג כדי לטפל בהם.

למטופלת בת 75 בוצעה עקירה והשתלה מיידית ללא חתכים וללא תפרים בשלוש פגישות בלבד. המטופלת קיבלה שיקום קבוע מוברג ע״ג שתל. ניתן להתרשם מעובי החניכיים ושימור נפח העצם ומניעת ספיגת הרכס לאחר העקירה. תמונה בצד ימין - כתר מוברג זמני וכתר זירקוניה מוברג קבוע ללא סימנים של שתל המדמה שן טבעית. תמונה בצד שמאל - מבט אוקלוזאלי של השתל ועובי החניכיים, צילום ביקורת של שתל עם הכתר.
למטופלת בת 75 בוצעה עקירה והשתלה מיידית ללא תפרים וללא חתכים בשלוש פגישות בלבד. המטופלת קיבלה שיקום קבוע מוברג ע״ג שתל. ניתן להתרשם מעובי החניכיים ושימור נפח העצם ומניעת ספיגת הרכס לאחר העקירה. תמונה בצד ימין - תכנון בתוכנת תלת מימד וכתר זירקוניה מוברג בפיה של המטופלת עם אסתטיקה מקסימלית. תמונה בצד שמאל - מבט אוקלוזאלי של השתל ועובי החניכיים ותכנון של פתח ההברגה לשתל על מנת להעניק אסתטיקה מקסימלית.

ולתקן את הבעיות שנוצרו. שימוש בטכנולוגיה מתקדמת כמו מיקרוסקופ טיפולי וסוגי לייזרים בשילוב של תכנון ממוחשב מקצרים את ההליך הניתוחי ומעלים את שיעורי ההצלחה ומונעים סיבוכים מיותרים. המאמר נכתב בדיוק למטרה זו, כדי לדעת לשאול את השאלות הנכונות לפני קבלת החלטה סופית של השתלת שיניים.

10. השתלת שיניים רק אצל אימפלנטולוג

אין להקל ראש בבחירת הרופא, מומלץ לעבור השתלת שיניים רק אצל אימפלנטולוגים מוסמכים ובעלי ניסיון רב. המיומנות של האימפלנטולוג מגבירה את שיעור ההצלחה של השתלת השיניים ומבטיחה את שביעות הרצון של המטופל. חשוב לבדוק את שביעות רצון של המטופלים שעבור פרוצדורה דומה. לבדוק את ההכשרה, השיטה, הידע והמיומנות של האימפלנטולוג בהשתלות שיניים. תבקשו תיק עבודות של מטופלים שעברו פרוצדורה דומה. התיעוד הצילומי ״לפני״ ו״אחרי״ מאוד חשוב למעקב ארוך טווח.

ד"ר אריאל סביון, רופא שיניים ומנהל מרפאת 'סביון מדיקל סנטר' בראשל"צ, בעל תואר מסטר M.Sc במדעי הלייזר, מוסמך באימפלנטולוגיה Board Certified Diplomate וברפואת שיניים מיקרוסקופית זעיר-פולשנית. חבר הנהלה בכיר במועדון עולמי יוקרתי Microscopic Dental Club

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​