רפואת שיניים בלייזר בישראל

השתלת שיניים ממוחשבת בשילוב לייזר ו-AI

שתף דף זה
השתלות שיניים ממוחשבת סביון מדיקל סנטר
תוכן עניינים

השתלת שיניים ממוחשבת והטכנולוגיות החדשות בתחום רפואת השיניים כמו שימוש באינטליגנציה מלאכותית (AI) והתהליכים המבוססים על אנרגיית אור, מייצרים מהפכה באופן שבו מטפלים בחולים ומשפרים את רמת הדיוק, הבטיחות, והנוחות בהליכים רפואיים.

״בסביון מדיקל סנטר״, אנו גאים להיות המובילים בהשתלות שיניים בלייזר בישראל. ד”ר סביון, רופא שיניים משנת 2007, הוא אימפלנטולוג מוסמך (גרמניה) ובעל תואר expert בהשתלות דנטליות מטעם האיגוד הבינלאומי ICOI.

המרכז שלנו מציע חווית טיפול יוצאת דופן עם טכנולוגיות מתקדמות ורופאים מומחים בעלי ניסיון עשיר. אנו מחויבים להעניק למטופלינו את הטיפול הטוב ביותר, עם דגש על דיוק, יעילות וכמובן, נוחות מרבית במהלך הטיפול ולאחריו.

צפו בהמלצה של רפי לאחר השתלת שיניים ממוחשבת “הטיפול יסודי, מתוכנן. ההתייחסות האישית – אין לה מחיר”

לנוחיותכם, תוכן עניינים המאפשר מעבר מהיר לאזור בכתבה >>

מהי השתלת שיניים ממוחשבת?

השתלת שיניים ממוחשבת כוללת שימוש בטכנולוגיות הדמיה תלת-ממדיות ומערכות מחשב מתקדמות לתכנון וביצוע השתלות שיניים. תהליכים אלו מגבים את הרופא עם הדמיות מדויקות של חלל הפה ומעניקים רמת דיוק גבוהה יותר בהשוואה לשיטות מסורתיות. התהליך עשוי לכלול: 

כיצד AI משתלב בהשתלת שיניים?

אינטליגנציה מלאכותית מאפשרת אוטומציה של חלקים בתהליך, שיפור תהליכי קבלת החלטות קליניות וריבוי נתונים ליצירת תוכניות טיפול מותאמות אישית. לדוגמה:

יתרונות אנרגיית האור בהשתלות שיניים

אנרגיית האור בהשתלות שיניים

הטכנולוגיה של שימוש באנרגיית אור ברפואת שיניים בעיקר כוללת לייזרים המאפשרים דיוק, פעולה מינימלית ופחות כאבים בהתערבות. למשל:

יתרונות הטכנולוגיות החדשות בהשתלות שיניים

טכנולוגיות המשנות את פני רפואת השיניים ומציעות יתרונות משמעותיים הן לרופאים והן למטופלים אינפוגרפקיה סביון מדיקל סנטר

אלו הן רק כמה מהדרכים שבהן טכנולוגיות אלו משנות את פני רפואת השיניים ומציעות יתרונות משמעותיים הן לרופאים והן למטופלים. באמצעות קידומים טכנולוגיים אלו, המטרה היא לשפר את האיכות ולהפוך את הטיפולים הרפואיים ליותר מדויקים, בטוחים ונוחים לכולם.

בזכות מהפכה טכנולוגית ודיגיטלית בשנים האחרונות, השימוש באנרגיית הלייזר בהשתלות שיניים מוביל את הטיפול המיקרו-כירורגי לקדמת הטכנולוגיה. השתלת שיניים ממוחשבת עם לייזר, בשילוב מיקרוסקופ טיפולי, מוגדרת כטיפול כירורגי זעיר-פולשני.

שיטה זו מאיצה את תהליך הריפוי לאחר ההשתלה עם פחות כאבים ונפיחות בהשוואה לטיפולים פולשניים מסורתיים, שבהם יש סיבוכים וסיכונים רבים, כגון החלמה ממושכת, כאבים, המטומה וסיכון לזיהומים המחייבים מתן אנטיביוטיקה, במיוחד בקרב מטופלים עם בעיות סיסטמטיות.

“כשנכנסתי לחדר הטיפולים, ראיתי מכשירים חדשים ובצורה יותר מקצועית. החלטתי שאני עושה את כל הטיפולים פה.” צפו בהמלצות של יוסי ורחלי

העתיד כבר כאן: השתלת שיניים תלת מימדית שמובילה את השינוי

השתלת שתלים דנטליים ממוחשבת והמתוכננת מראש, מהווה מהפכה של ממש ביחס לשיטות המסורתיות. מדובר על גישה חדשנית המספקת יכולות שלא היינו יכולים לדמיין בעבר.

השתלת שיניים תלת מימדית עושה שימוש בטכנולוגיות ממוחשבות מתקדמות ובבינה מלאכותית כדי לשפר את הדיוק והיעילות של תהליך ההשתלה. במהלך התכנון התלת מימדי, אנו משתמשים בתוכנות ייעודיות המספקות הדמיות תלת מימד של חלל הפה. הטכנולוגיה כוללת סריקה אינטראורלית, המתבצעת על החלק הפנימי של הפה, וצילום CBCT, שהוא בעצם סריקת CT תלת מימדית ברזולוציה גבוהה.

תכנון טרום-טיפולי מדויק: בטרם מתחיל הטיפול, נעשה תכנון פרטני ומדויק בעזרת מחשב. תהליך זה כולל תכנון ביצוע העקירות, מיקום השתלים, השתלות עצם (כאשר נדרשת) ותכנון התהליך השיקומי כולו.

בעזרת כלי בינה מלאכותית, ניתן לבצע תכנון מדויק ומפורט, מה שמוביל לשיפור רב בתוצאות הקליניות. השימוש בסד כירורגי מדריך וסד שיקומי מדריך, המיוצר על פי התכנון הממוחשב, מאפשר לרופא למקם את השתלים בצורה מושלמת וללא סטיות.

יתרונות הטכנולוגיה הממוחשבת

בניגוד לשיטות הישנות, שהתבססו בעיקר על מיומנויות הרופא והערכות חייתיות בזמן אמת, השיטה הממוחשבת מציעה מודלים תלת מימדיים מפורטים המציגים את חלל הפה והלסתות בצורה מדויקת. כך ניתן לערוך תכנון מחושב לפני תחילת ההשתלה, כולל המיקום האידיאלי של השתלים, זויות המבנים והשיקום האסתטי.

שיפור באחוזי הצלחה ואיכות הטיפול

התכנון הקפדני והתהליך המבוקר משפרים באופן ניכר את אחוזי ההצלחה של הטיפולים. טכנולוגיה זו מוסיפה לאיכות ולשקיפות של הטיפול, ומספקת למטופלים תחושה של ביטחון ורוגע כי כל שלב בתהליך תוכנן ובוצע בדייקנות מרבית.

בסביון מדיקל סנטר, אנו מחויבים להתעדכן בכל החידושים הטכנולוגיים ולספק לכם את הטיפול המתקדם ביותר. הטכנולוגיה התלת מימדית והממוחשבת משפרת כל היבט של השתלת השיניים, מהדיוק הכירורגי ועד לתוצאות האסתטיות והפונקציונליות. קבלו טיפול חדשני ויוצא דופן עם הגישה שתשנה את חייכם ותעניק לכם חיוך מושלם.

“הלכתי לד”ר אריאל סביון וראיתי כמה שהוא מקצועי, עובד עם כל המכשור וכמה שהוא קפדן. השיניים שלי חדשות” צפו ריטה ממליצה בחיוך רחב.

יתרונותיה של השתלת שיניים ממוחשבת

ישנם מספר יתרונות מרכזיים להשתלת שיניים ממוחשבת:

השתלות שיניים ממוחשבת סביון מדיקל סנטר

Microscopic Laser Therapy in Oral Implantology

ד”ר אריאל סביון התמחה בפיתוח פרוטוקולים מתקדמים בתחום האימפלנטולוגיה, שמשלבים בין כמה דיסציפלינות שונות. עיקרון המנחה שלו, “less is more”, משקף את הגישה לתכנון מדויק ושליטה מלאה כדי לעודד מעבר חלק ובטוח להשתלת שתלים. בהתבסס על הקונספט הזה, ד”ר סביון מכוון להביא לקידום מצב רפואי מתקדם, תוך הדגשה על רמת איכות השירות והתוצאות.

השילוב של יכולת התכנון המראש, העבודה בדיוק מקסימלי והשליטה המלאה עשוים להבטיח ביצוע של הפרוצדורות בצורה מוצלחת יותר ולהפחית את סיכוני הפולשנות.

דרך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ואנרגיית לייזר (פרוטוקול של ד”ר סביון) מעודדת מטופלים לעבור השתלות שתלים דרך תהליכים פחות פולשניים, כל זאת במטרה לשפר את תהליכי השיקום והחיים של המטופלים. עם התנהלות מדויקת וקפדנית.

עשוי לעניין אתכם | כל סוגי השתלים לשיניים >>

השימוש במיקרוסקופ בתחום האימפלנטולוגיה מספק יתרונות משמעותיים וחשובים. כמפורט כאן:

1. יתרון בדיוק ושליטה

השימוש במיקרוסקופ עם הגדלה עד פי 39 מאפשר לרופא השיניים לראות את האזור הטיפול, כזה של העקירה, והשתלה בצורה מקיפה ומדויקת ביותר. זה מספק שליטה מלאה בפרטים הקטנים ומבטיח תוצאות מדויקות ואיכותיות.

2. יתרון בגישה כירורגית

הגישה המיקרוסקופית מאפשרת לרופא לבצע טיפולים מורכבים מבלי להיצמד ישירות למטופל. זה מאפשר לשמור על מרחק מטופלים במהלך הטיפול ומשפר את ההיגיינה ובטיחות המטופלים.

3. נוחות ואיכות טיפול מירבית

עבודה במיקרוסקופ מקנה לרופא נוחות עבודה מירבית, מה שמשפר את איכות הביצוע ואת איכות הטיפול ומסייע להבטיח שאין התקרבות חשיפה למטופלים.

בסך הכל, כשהוא משלב בתרומת המיקרוסקופ הטיפולי, ד”ר סביון מבצע טיפולים בצורה מתקדמת יותר, מדויקת ומקצועית מבלי לסכן את בטיחותם ואיכות הטיפול של המטופלים.

המיקרוסקופ הטיפולי באימפלנטולוגיה (השתלות שתלים דנטליים) ב״סביון מדיקל סנטר״, פירוש של הדבר הינו טיפול כירורגי בשילוב מיקרוסקופ טיפולי המאפשר לעבוד בהגדלות שונות (טווח הגדלה עד פי 39) תוך כדי הניתוח לשליטה מלאה בפרטים הקטנים, ובעל יתרונות עצומים על פני טיפול עם משקפי הגדלה בלבד (טווח הגדלה עד פי 6).

השימוש במיקרוסקופ מקנה מספר יתרונות חשובים וכדאי לדעת שהרבה רופאי שיניים בארץ אינם בקיאים בשימוש בו, הם לא רכשו את ההכשרה המתאימה ולכן גם לא עובדים עם מיקרוסקופ. אצלנו, בסביון מדיקל סנטר, מדובר בכלי עבודה מרכזי וחיוני. 

זו הגישה שלנו וד”ר סביון מסביר על החשיבות בעבודה תחת מיקרוסקופ טיפולי:

מיקרוסקופ טיפולי + אנרגיית האור = השתלת שיניים ברמה הגבוהה והמדויקת ביותר

השילוב הסינרגטי של אנרגיית אור ומיקרוסקופ טיפולי בעל יכולת הגדלה משופרת, מוסיף להשתלת השיניים בשיטה הממומחשבת רמה גבוהה במיוחד דייקנות. אנרגיית אור היא לא רק האור הבוקע מתוך המיקרוסקופ.

זוהי למעשה טכנולוגיית לייזר מתקדמת, שמביאה עימה יתרונות חשובים בתהליך ההשתלה, לרבות חיטוי מקום הטיפול וזירוז ההחלמה. המיקרוסקופ מאפשר לרופא להביט באופן מוגדל על כל מיקום ההשתלה, כך שניתן להגיע לביצוע מדויק, בכלים זעיר פולשניים.

מחקרים הוכיחו כי לאנרגיית הלייזר המחטאת יש יכולת ראויה לציון להפחית זיהומים אפשריים ולעורר ריפוי מואץ בעזרת עידוד תהליכי ריפוי טבעיים. כך, בשילוב עם ההגדלה והתאורה שמספק המיקרוסקופ הטיפולי, הרופא שולט בתהליך בצורה מקיפה ומשלים את התהליך מראשיתו ועד סופו, בדייקנות מאין לה אח ורע.

המיקרוסקופ מאפשר לראות את אוז ההשתלה, השיניים המטופלות והסמוכות, כל אזור הלסת והחנכיים, לא רק באופן מוגדל אלא גם כך שהרופא יכול לשמור על מרחק ראוי מהפה של המטופלים (עובדה שמוסיפה סטריליות לטיפול). התוצאה היא איכות טיפול ברמה אחרת, משום שעתיד למעשה כבר כאן.

כיצד מתבצעת השתלת שיניים ממוחשבת?

השתלת שיניים ממוחשבת מתנהלת בשלבים הבאים:

איסוף נתונים וצילומי CBCT

תיאור התמונה משמאל לימין: מבט אוקלוזאלי, קורונאלי וסגיטלי של צילום cbct. ניתן להתרשם מגודל הנגע והדפקט הגרמי.

השלב הראשון בתהליך השתלת שיניים ממוחשבת הוא שלב איסוף הנתונים

זהו שלב מקיף שנועד לתכנן את הטיפול, במהלכו בודקים בצורה מלאה את מצב השיניים, החניכיים ועצם הלסת. צילומי סטודיו איכותיים מאפשרים לרופא לזהות במדויק את מצב הפה והחיוך של המטופל או המטופלת, תוך הגדרת התוצאה הרצויה של הטיפול.

סריקה פנים אוראלית (של החלק הפנימי של הפה) מבוצעת בטכנולוגיה דיגיטלית, על מנת לקבל מודל תלת ממדי מדויק של פי המטופל. באופן זה ניתן להעמיק במבנה השיניים, אופי היישור של המנשך ומבנה הרקמות הסמוכות למקום הטיפול.

אחד הכלים החשובים ביותר מבחינת איסוף הנתונים הוא השימוש בהדמיית CT מסוג CBCT. צילומי CBCT מספקים תמונות תלת ממדיות מפורטות ביותר של עצם הלסת, השיניים והמבנים הסמוכים בפה. טכנולוגיה זו עדיפה בהרבה על סריקת CT מהסוג הוותיק, מכיוון שהיא מעניקה תמונות ברזולוציה גבוהה ביותר, עם חשיפה נמוכה משמעותית לקרינה.

צילומי CBCT מאפשרים לזהות את איכות וצפיפות עצם הלסת, לאתר במדויק את מיקום העצבים והסינוסים וכן לזהות פתולוגיות (בעיות, מחלות) אפשריות, שעלולות להשפיע על המיקום האידיאלי של השתל העתידי. הנתונים המפורטים הללו מאפשרים הכנת תוכנית טיפול מותאמת, מדוייקת בגישה מיקרו כירורגית (זעיר פולשנית), המבטיחה תוצאות מיטביות.

לאחר איסוף הנתונים המקיף והדמיית CBCT מתקדמת, מנתחים בקפידה את התוצאות כדי לפתח תוכנית טיפול מדויקת ומותאמת אישית. הסריקות והצילומים מהשלב הקודם משולבים יחדיו באמצעות תוכנה מתקדמת להפקת ייצוג דיגיטלי מלא של האנטומיה אוראלית, של הפה המטופל.

מודל וירטואלי של סריקה אינטרה-אורלית מאפשר להפיק פירוט מלא של מבנה עצם הלסת, מיקומי העצבים, מיקומי הסינוסים וכל אתגר אנטומי פוטנציאלי שעשוי להשפיע על מיקום השתל.

באמצעות טכנולוגיה חדשנית מבוססת מחשב, אנו מבצעים סימולציה מלאה של כל תהליך ההשתלה, מתחילתו ועד סופו. החל מהשלב הכירורגי הראשוני ועד להתאמת השתל הקבוע.

תכנון מלא זה מבטיח כי השתלים ימוקמו במיקום האופטימלי, תוך התחשבות באנטומיית הפה הייחודית של המטופלים, על פי צפיפות העצם והתוצאה האסתטית הרצויה והמבוקשת. היכולת להביא בחשבון נתונים כגון קרבה לעצבים, מיקום הסינוס ומבנה עצם הלסת, מאפשרת ליצור תוכנית טיפול מיטבית.

איסוף נתונים וצילומי CBCT סביון מדיקל סנטר

בדיקת תוצאות הצילום CBCT

שאיבת מבחנות דם מהמטופל לצורך הכנת טסיות עשירות פיברין לריפוי מהיר יותר (קונספט ביולוגי)
אחת הטכניקות המתקדמות בהן אנו משתמשים כדי לאפשר מקסימום ריפוי טבעי, תוך הפחתת השימוש באנטיביוטיקה היא הכנת ממברנות PRF (קרומים) של פיברין.

אלה קרומים עשירים בטסיות פיברין שהינו חומר 100% טבעי, שנאסף מגופו של המטופל עצמו. מפיקים את החומר על ידי הכנסת מבחנה עם דם של המטופלים, לתוך צנטריפוגה. תהליך זה מרכז את טסיות הדם, גורמי גדילה ורכיבים מועילים אחרים שמצויים בדם, כך שמתקבל רכיב טבעי, מרוכז, לריפוי רב עוצמה.

לפני תחילת הליך שלב הכירורגי, ישנם מצבים שבהם המטופלים זקוקים לתוספת עצם כדי להבטיח עיגון מיטבי ויציב בין הלסת לשתל. הדבר חשוב למשל כאשר המטופלים סובלים מאובדן עצם וספיגה בשל עקירה שבוצעה לפני זמן רב, בשל מחלת חניכיים או גורמים אחרים. האיכות והצפיפות של עצם הלסת חשובים ביותר לשמירת יציבות מלאה של השתל לשנים ואפילו – לכל החיים.

ישנם מקורות שונים של מקורות להשתלת עצם:

 • מקור שהוא המטופל עצמו.
 • מקור שהוא מתורם אנושי אחר.
 • מקור מן החי, כגון עצמות פרה או עצמות חזיר.
 • מקור סינתטי, כלומר לא ביולוגי.

 

ב״סביון מדיקל סנטר״ נוהגים להשתמש במקור עצם איכותי ביותר – עצם ממקור אנושי (לכל סוג עצם ישנם את המאפיינים שלו) שאנו רוכשים מחברה אמריקאית שהיא למעשה בנק רקמות עולמי מוביל. זה מבטיח שעצם הקנויה נבדקת בתנאים מחמירים ומטופלת ביסודיות והקפדה, כדי למנוע את הסיכון לזיהום (אם בשל קיום חומר גנטי בעצם ואם בשל הימצאות חיידקים).

בעזרת השימוש בעצם הזמינה לנו ללא צורך בקצירה מסיבית מעצם המטופל ובשילוב עם טסיות עשירות פיברין שנשאב מוריד המטופל , אנו יכולים לעודד ריפוי מהיר יותר והתחדשות טובה של של עצם חדשה טבעית לתמיכה בשתל.

כדי לשפר עוד יותר את תהליך התחדשות העצם, אנו נוהגים לשלב גם גורמי גדילה ותאי דם לבנים במקום השתלה. רכיבים ביולוגיים כאלה מעוררים את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף, מעודדים שילוב מהיר של העצם החדשה עם עצם הלסת הטבעית של המטופלים. זו הדרך שלנו לשפר באופן משמעותי את היציבות של השתל כשהמטרה היא להגיע לשחלוף עצמות ליצירת עצם טבעית באזור ההשתלה, לאורך כל חיי המטופלים.

לפני הצבת השתלים החדשים, יש צורך לעקור את השיניים הקיימות לא ברות הצלה. תהליך העקירה הוא שלב שאותו מבצעים בסביון מדיקל סנטר בהקפדה מיוחדת. ד”ר סביון מבצע כל עקירה בזהירות ובדייקנות מרביים, ביד עדינה כשל אמן לא פחות מאשר ביד של רופא. ד”ר סביון מסביר כי עקירה טראומטית עלולה לגרום לנזק מיותר לעצם שמסביב לרקמות הרכות. עקירה טראומטית עלולה להשפיע לרעה על ההחלמה ועל יציבות השתל בעתיד.

כדי שהעקירה לא תהיה טראומטית, ד”ר סביון משתמש בטכניקה מיוחדת הכוללת שימוש בסכין מנתחים מתחום רפואת העיניים (אופתלמולוגיה). מכשיר עדין זה מאפשר עקירה מדויקת, כאשר השן נשלפת בקלות, תוך מינימום נגיעה ונזק למבנים הסמוכים, עצם וחניכיים. על ידי הפרדה זהירה של השן מהחניכיים ומהעצם, ד”ר סביון יכול לעקור את השן בעדינות תוך שמירה על כמות מקסימלית של עצם בריאה ורקמות רכות.

גישת זו מספקת מספר יתרונות משמעותיים עבור המטופלים שלנו:

 • הפחתת כאב, נפיחות ואי נוחות לאחר הניתוח, מה שמוביל לתהליך החלמה נוח יותר.
 • שימור קווי המתאר הטבעיים של עצם הלסת ורקמת החניכיים, ליצירת אזור נוחה יותר להצבת השתל הדנטלי.
 • עקירה ללא טראומה מעודדת ריפוי מהיר יותר ואוסאואינטגרציה מהירה ומשופרת (זהו תהליך ההתמזגות של השתל עם העצם שמסביב).

עקירה אטראומטית תחת מיקרוסקופ טיפולי

לאחר תהליך העקירה אנו מבצעים סריקה והדמיה תלת ממדית. באופן זה אנו יכולים לקבל “תמונת מצב”, לראות עצם הלסת, הרקמות הרכות והמבנים הסמוכים בכדי לוודא שניתן לבצע את המשך התהליך הטיפולים לפי התוכנית או שיש להכניס שינויים מסוימים. הסריקה וההדמיה התלת ממדית שלאחר העקירה מאפשרים להמשיך את הטיפול באופן המדויק והמתאים ביותר עבור המטופל או המטופלת שלפנינו.

Microsurgical Laser Therapy

השתלת שיניים ממוחשבת באנרגיית האור, מקפידים לנצל את היתרונות העצומים הגלומים באנרגיית הלייזר לשיפור כמה היבטים. השיטה שלפיה דוגל ד”ר סביון, מאפשרת לחטא את אזור העקירה תוך כדי טיפול וכן להפחית במידה ניכרת את הדימום. הגישה שרק מעטים משתמשים בה בארץ ובעולם מלבד ד”ר סביון, מעניקה למטופלנו יתרונות רבים וחשובים שכדאי להכיר:

 • סילוק בררני ומדויק של של רקמות חולות – המטרה ב-MLT היא להסיר אך ורק את הרקמות הנגועות, ללא פגע ברקמות הסמוכות בזמן עקירה ולפני השתלה. אנו משיגים זאת באמצעות שימוש מדויק ומבוקר באנרגיית לייזר.
 • פעולה אנטי בקטריאלית – הלייזר בטיפולי MLT מסייע לחיטוי מקומי, מה שאומר הפחתה דרמטית של סיכויי הזיהום שלאחר ההשתלה.
 • טיפול והחלמה קלים יותר – MLT מאפשר לנו להעניק את הטיפול העדין ביותר, אך גם האפקטיבי. התוצאה היא כאב מינימלי לצד זמני החלמה מהירים לאין ערוך.
 • מינימום הרדמה – האופי המיקרו כירורגי של MLT מאפשר שימוש מינימלי בחומרי הרדמה, מה שמתבטא בהליך בטוח ביותר והתאוששות הרבה יותר קלה ומהיר.
 • נציין כי כחלק מהפילוסופיה שלנו, השילוב בין לייזר, פיברין וממברנות מהסוג הטוב ביותר, מאפשר לגוף להתאושש ביתר קלות ותהליכי הריפוי הטבעיים מגיעים לכדי מיצוי.

פרוטוקול טיפול MLT

סד מדריך כירורגי הוא כלי עזר מועיל ביותר בשתלת השיניים. הסד הוא מתקן עזר המסייע להבטיח את הצבת השתלים במקום המדויק ביותר על פי תוכנית הטיפול ועל פי ההדמיה הממוחשבת שהופקה בשלבים קודמים. חשוב לנו להבהיר כי הסד (שאותו אתם יכולים לראות כאן, תמונות וגם בסרטון נלווה), הוא מתקן בהתאמה אישית, שנבנה באמצעות שימוש בנתונים שנאספו בסריקות ובהדמיה התלת ממדית.

הסד המדריך הכירורגי ממלא מספר תפקידים רבי ערך:

 • קביעת מיקום – הסד מסייע לזהות את המיקום האופטימלי לכל שתל, תוך התחשבות בגורמים כגון צפיפות עצם, מיקום עצבי, שיקולים אסתטיים.
 • קביעת זווית ההשתלה – הסד מבטיח את הכנסת השתלים בזווית הנכונה, מרכיב חשוב ביותר כדי להשיג תוצאה יציבה. כך מתקבל שתל יציב שממוקם באופן הנכון והאסתטי ביותר.
 • שליטה על עומק ההשתלה – ביכולתו של הסד לסייע במיקום עומק השתלים, כך שהם יוצבו במקום האידיאלי בתוך עצם הלסת.
 • כלי עזר לדייקנות בזמן אמת – במהלך ההשתלה השתלים מוחדרים דרך הסד המוצב בתוך הפה. הסד משמש כנקודת ייחוס פיזית, הוא מונע כל סטייה, מונע כל טעות ומאפשר להבטיח שהשתלים ממוקמים בדיוק כמתוכנן בזמן אמת.

החדרת שתלים דנטליים בעזרת סד מדריך כירורגי

השתלים הרטובים, ההידרופיליים, מעניקים כמה יתרונות בולטים ודרמטיים, במהלך ההחלמה, הריפוי ואף באורך החיים הצפוי של השתלים.

 • ראשית, השימוש בשתלים הללו מאפשר לזרז את תהליך האוסאואינטגרציה (ההחלמה והבניה של העצם סביב השתל).
 • השתל הרטוב מגיע באריזה לחה ורטובה, הוא מסוגל לספוח אל פני השטח שלו את הדם של המטופל ביתר קלות.
 • בזמן הטיפול הדם נצמד אל מבנה הבורג של השתל, באופן שמועיל להחלמה מהירה וטובה. מבחינה מדעית מה שקורה הוא שפני השטח של השתל נשארים לחים ונוצר איחוי מהיר וטוב יותר עם העצם (נוצרים יותר מהר תאי עצם חדשים). שתל מסוג זה מושך אליו יותר תאי דם, יותר תאי אב ואף תאים של מערכת החיסון.
 • כאשר מבצעים את הפעולה בצורה הנכונה ותוך שימוש בשתלים הידרופיליים, מתקבל שתל חזק, עמיד, שנותן תחושה טבעית שיוכל לשמש את המטופלים לכל החיים.
 • השתל מהסוג הזה מחובר בצורה ייחדית למבנה (כותרת השן), בצורה שמאפשרת להשיג עמידות יוצאת מגדר הרגיל. זאת בניגוד לשתלים רגילים, שעם חלוף הזמן נוטים יותר להתפרק.

השתלת שתלים הידרופיליים (רטובים)

בשלב חידוש הרקמות הקשות והרכות, אנו עושים שימוש בממברנה מסוג אוסיקס.

Powered by GLYMATRIX® Technology – מה חשוב לדעת:

היא טכנולוגיה של יצירת קשרי קולגן, בדומה לתהליך הטבעי המתרחש באופן טבעי בגופנו (ונקרא גליקציה). מדובר בטכנולוגיה מוכחת קלינית, שמשתמשת בסוכרים כדי להצליב מולקולות קולגן וכך ליצור מבנה של קרום בצורת מטריצת קולגן. מבנה זה ניתן להתאמה ביולוגית וניתן להתאים אותו לאספקת פתרונות בעלי תכונות פיזיקליות רצויות, המחזיקות מעמד לאורך זמן.

זהו קרום ייחודי המשמש כמחסום להתערבבות בין תאי האפיתל לבין גרגירי עצם. ממברנת קולגן מצולבת בסוכר שנספגת עם הזמן (לאחר חצי שנה). כלומר, אין צורך בשלב טיפולי נוסף לצורך הסרת הקרום. הממברנה מייעלת את הריפוי ומסייעת לבנייה של העצם סביב השתל.

לאחר הכנסת הממברנה, מגיע הרגע שבו ניתן להכניס העצם באופן שממלא את ה”חורים” היכן שנעקרו השיניים. לאחר מכן מכניסים את הפיברין שנועד לתמוך בריפוי מהיר יותר. ד”ר סביון נוטל בזהירות התערובת שהוכנה מראש של עצם ו-PRF, אשר מגיעה במרקם סיבי גמיש. תערובת המשמשת כמצע המעורר צמיחת עצם חדשה.

באמצעות המכשירים המיקרו כירורגיים שבהם ד”ר סביון עושה שימוש, ממלאים את החללים ולאחר מכן מוסיפים את יריעות הפיברין, בשיטה המיקרו כירוגית.

בנקודה זו נזכיר כי הגישה המיקרו כירורגית והשימוש במיקרוסקופ של הגדלה פי 39, מאפשרים השתלה מדויקת, פעולה ללא טראומה מיותרת לרקמות, אינטגרציה משופרת של השתל עם העצם, בטיחות משופרת, עבודה מדויקת והחלמה מהירה בהרבה מהמקובל.

כעת, בשלב הסופי של הניתוח, ניתן כבר להתקין את הכתרים הבודדים, אחד אחד. מדובר בהעמסת הכתרים המוברגים והכל ללא תפרים וללא חתכים. כפי שמסביר ד”ר סביון, ממש אפשר לחזור הביתה עם חיוך טבעי למראה, אפילו כאשר מדובר בטיפול מורכב מאוד, כמו שביצע ד”ר סביון במטופלת שכבר עברה בעבר השתלות וסבלה משיניים רופפות, משיניים שלא ניתן להציל וחייבים לעקור, ספיגת עצם ובעיות נוספות.

וסוף טוב הכל טוב, המטופלת המרוצה חוזרת הביתה עם חיוך גדול. גם עבורכם או עבור בן או בת משפחה יעניק ד”ר סביון את הטיפול באותה מסירות, מקצועיות ושיטות מתקדמות המשלבות לייזר, מיקרוסקופ, פיברין וגורמי גדילה שמסייעים לגוף לרפא את עצמו.

העמסת הכתרים המוברגיםסיום הטיפול בו מטופלת יוצאת עם כתרים זמניים מוברגים ישירות ע״ג שתלים.

למי מתאים טיפול של השתלת שיניים ממוחשבת?

טיפול של השתלת שיניים ממוחשבת מתאים ומועיל באופן מיוחד למטופלים שאצלם ישנה חשיבות עליונה בקביעה מראש של מיקום מדויק עבור השתל, זאת בשל מבנה אנטומי מורכב או כאשר ישנה עצם לסת מצומצמת (למשל עקב ספיגת עצם).

כמו כן שיטה זו מועילה במיוחד למטופלים שעבורם יש לקבל החלטות רבות משמעות בשל מבנים אנטומיים מיוחדים בחלל הפה, כאשר ההשתלה נעשית בקרבה לעצבים או לחללי הסינוסים, וכאשר השתלה בשיטה הרגילה עלולה להיות כרוכה בסיכון של ממש.

בנוסף, השיטה מתאימה למטופלים המחפשים שיטת טיפול זעיר פולשנית, שכן בשיטה הממוחשבת רמת הדיוק יכולה להפחית את הפעולה הכירורגית הכרוכה בהשתלה.
ההשתלה הממוחשבת מתאימה גם למטופלים המבקשים ליהנות מזמן החלמה קצר יותר.

האם קיימות תופעות לוואי בהשתלת שיניים ממוחשבת?

מכיוון שמדובר בהליך כירורגי, בהשתלת שיניים ממוחשבת עשויות להיות תופעות לוואי מסוימות. עם זאת יש לציין כי הן נוטות להיות מינימליות בזכות רמת הדייקנות שמאפיינת את ההליך הממוחשב. תופעת לוואי אפשרית אחת היא נפיחות. כמו כן עשוי להופיע דימום קל ומעט כאב באזור ההשתלה. שימוש במשככי כאבים נפוצים והנחת קרח מקלים מאוד.

לפי הצורך, הרופא עשוי להמליץ על אנטיביוטיקה למניעה, כלומר כדי למנוע זיהום. הקפדה על הנחיות הרופא לאחר ההשתלה תסייע להפחתת הסיכוי לתופעות לוואי וזירוז ההחלמה. יש לציין כי סיבוכים משמעותיים כגון נזק עצבי או הצבה לא נאותה של השתל בלסת, נחשבים לנדירים מאוד בשיטת ההשתלה הממוחשבת

מהו תהליך הריפוי לאחר הטיפול בלייזר?

טיפול בלייזר דיודה בעוצמה נמוכה (LLLT) כפי שמבוצע בסביון מדיקל סנטר משפר את מהלך הריפוי ותורם להחלמה מהירה יותר. אנרגיית האור נקלטת בגרעין התא במיטוכונדריה (הפקת אנרגייה של התא).

למי שמתעניין בכך, נספר שזהו החלק שאחראי על יצירת אנרגיה (ברמת התא). אנרגיית האור וגורמת לשחרור של חלבון שנקרא CCO ונמצא בתוך המיטוכונדריה של התא. כתוצאה מספיגת האור, פעילות המיטוכונדריה עולה. שלושה מולקולות מושפעים מתהליך זה:

מולקולה שנקראת ATP

זו מולקולת ה"דלק" העיקרית של התא, המספקת אנרגיה לתהליכים השונים המתרחשים בו. עליה בפעילות המיטוכונדריה בזכות הטיפול בלייזר מובילה לייצור מוגבר של ATP.

מולקולת ROS

אלה מולקולות המכילות חמצן והן יכולות להגיב עם מולקולות אחרות בתא. רמה מאוזנת של ROS עוזרת לתפקוד תקין של התא ולכן גם בהיבט הזה הלייזר מסייע להחלמה.

תחמוצת החנקן NO

מולקולה המשמשת כשליח כימי בתהליכים שונים בגוף, למשל בוויסות זרימת הדם ובתקשורת בין תאי העצב. זהו ההיבט המשלים הנוסף של ריפוי איכותי.

מכיוון שהאור של הלייזר משפיע על האיזון העדין של שלושת המולקולות הללו בתא, חל שיפור בתפקוד התאי ובתהליכי הריפוי הטבעיים. חשיפת התאים לאור בעוצמה ובאורך הגל המתאימים יכולה לסייע בהתחדשות הרקמות, ריפוי תהליכי דלקת וזירוז החלמה בכלל.

במילים אחרות, אפשר לומר שאנרגיית הלייזר גורמת לתא לעבוד מהר יותר ויעיל יותר. הטיפול בלייזר רך (שנקרא ביוסטימולציה) והטיפול בעזרת אור (שנקרא פוטוטרפיה) תלויים באורכי גל ובעוצמת האנרגייה שמוקרנת. אנו מבצעים את התהליך כך שהריפוי יהיה אופיטמלי.

הניסיון מראה שזהו טיפול מאוד יעיל והמטופלים לא חשים דבר במהלכו (הלייזר מסוג זה לא כואב ולא צורב). ניתן לבצע טיפול לייזר רך עם תום כל טיפול במחלות חניכיים או לאחר טיפול ניתוחי כגון השתלת שיניים.

טיפול לשיכוך כאבים בלייזר – לאחר כל פרוצדורה כירורגית ניתן להשתמש באנרגיית הלייזר המכוונת לעבר הרקמות הרכות ומטרתה לשכך כאבים ולהוריד נפיחות. מנגנון הפעולה עובד כך שאנרגייה נקלטת לתוך התא וגורמת לייצור הרכיב שתיארנו קודם לכן, ATP.

ATP הוא חומר אורגני המספק אנרגיה שמסייעת לא רק לריפוי אלא גם לשיכוך הכאבים. זהו רכיב חשוב ביותר שנועד לאפשר תהליכים חיוניים בתאים אנושיים, לרבות ריפוי טבעי. הטיפול בלייזר עצמו לא כואב, המטופלים לא מרגיש דבר. יתרה מזאת, ניתן לטפל באופן דומה גם כדי לשכך כאבים הנובעים מהרפס של השפתיים, אפתות או בפצעים בחלל הפה.

מהם היתרונות לטיפול במחלות חניכיים בלייזר לעומת טיפול קונווציונאלי ?

האם ישנם קשיים מיוחדים בהשתלת שיניים ממוחשבת?

אחד הדברים החשובים ביותר בהשתלה ממוחשבת הוא הצורך בהדמיה נאותה ואיכותית. אם בוחרים ברזולוציית לא מספקת, זה עלול להקשות על הכנת תוכנית הטיפול המיטבית. בנוסף, הצלחת ההליך נשענת במידה רבה על רמת המיומנות ועל הניסיון של רופא השיניים בפענוח הצילומים וביישום תוכנית טיפול דייקנית.

משום כך, כמטופלים תמיד חשוב להקפיד בבחירת הרופא, כך שיהיה מנוסה בהשתלה ממוחשבת. בחרו רופא בעל מוניטין מצויין, רופא עימו תוכלו לשוחח בהרחבה על כל הסוגיות החשובות לפני ההשתלה כך שתקבלו את המידע המלא, לטובת השקט הנפשי שלכם.

הבדלים מרכזיים בין השתלת שיניים ממוחשבת לשיטות השתלת שיניים אחרות

כאמור, השתלת שיניים ממוחשבת מהווה התקדמות טכנולוגית ורפואית ראויה לציון. וכעת נציג כמה מההבדלים המרכזיים ביחס להשתלה בשיטה אחרת:

השתלת שיניים בשיטה הרגילה

השתלת שיניים ממוחשבת

תכנון ההליך מסתמך על הדמיה דו ממדית ועל שיקול דעת של רופא השיניים במועד ההשתלה.

תכנון ההליך נעזר בהדמיה תלת ממדית, סימולציות ממוחשבות והפקת מודל עוד לפני יום ההשתלה.

הדייקנות הכירורגית בזמן ההשתלה תלויה ברמת המיומנות של הרופא ויכולתו לבצע הערכה מיידית על סמך מראה עיניו.

הדייקנות הכירורגית טובה מאוד, בזכות הסיוע של הדמיה ממושבת והיערכות להשתלה על פי מודל הלסת של המטופלים.

הזמן הנדרש להשתלה ארוך יותר שכן הרופא מקבל החלטות בזמן אמת, עם פחות הכנה מוקדמת.

הזמן הנדרש להשתלה קצר יותר, בזכות הכנה מדוקדקת מראש והידיעה איך למקם את השתלים והיכן.

זמן החלמה הצפוי לרוב ארוך יותר, בשל מגע עם יותר רקמות מסביב לשתל.

זמן החלמה לרוב קצר יותר, שכן ההשתלה פחות פולשניות ויותר מדויקת.

רמת הסיכון לסיבוכים נחשבת לגבוהה יותר.

רמת סיכון לסיבוכים נמוכה יותר, בשל הדייקנות במיקום השתל וההיערכות המוקדמת של הרופא.

איך נראית ההחלמה לאחר השתלת שיניים ממוחשבת?

החלמה לאחר השתלת שיניים ממוחשבת לרוב מהירה יותר ביחס להשתלה בשיטה אחרת, בזכות האופי הזעיר פולשני של ההשתלה. תסמיני נפיחות, שטפי דם או כאב לרוב פחות ניכרים וההחלמה מהם מהירה וקלה יותר.

על מנת להקל אף יותר ולזרז את ההחלמה, חשוב שהמטופלים יפעלו על פי הוראות הרופא, תוך שמירה זהירה אך מוקפדת על היגיינת הפה בזמן ההחלמה, הימנעות מאכילת מזונות קשים ודביקים וכן הימנעות מעישון שמפריע לריפוי.

בזמן ההחלמה יש להגיע למעקב במרפאה, לפי הוראת הרופא. בכל מצב, חשוב לפנות למרפאה באם חשים תופעות לוואי מטרידות ובכל שאלה לפי הצורך.

לפני ואחרי - ההחלמה לאחר השתלת שיניים ממוחשבת

למה לבחור במרפאת השיניים של סביון מדיקל סנטר לביצוע השתלת שיניים ממוחשבת?

הבחירה במרפאת השיניים סביון מדיקל סנטר, בזכות המצוינות, האיכות והמלצות המטופלים. במרפאה נהנים המטופלים מניסיונו של ד”ר אריאל סביון העומד בראש הצוות המטפל – רופא שיניים ומשפטן בהכשרתו, עבר הסמכות מקיפות לאורך השנים, בארץ ובעולם, בהשתלות שיניים מתקדמות וטיפולים בלייזר. הוא מביא עימו ארגז כלים מקצועי עשיר, לצד יחס אישי למטופלים.

במרכז הרפואי של ד”ר סביון נמצאת טכנולוגיה מתקדמת, שימוש בלייזר ומיקרוסקופים חדישים ושימוש בסי.טי להדמיה מיטבית לקראת השתלות. טכנולוגיות וכלים אלה מאפשרים להעניק טיפולים איכותיים ברקמות רכות וברקמות קשות, הן בהשתלות והן בטיפולים משמרים ואחרים.

בהשתלות שיניים, הטכנולוגיה מאפשרת זמני טיפול מהירים, הליך זעיר פולשני והשגת תוצאות איכותיות ובעלות מראה טבעי. יתר על כן, לידיעת מטופלים הסובלים מחרדה דנטלית, ד”ר סביון מוסמך לבצע טיפולים בהרדמה מלאה או בסדציה עמוקה.

לסיכום, בחירה בסביון מדיקל סנטר משמעותה בחירה במרפאה מתקדמת, עתירת ניסיון, עם צוות מובחר שעושה מעל ומעבר לרווחת המטופלים, תוך שימוש בטכנולוגיה שהיא המילה האחרונה בתחום.

מרפאת השיניים של סביון מדיקל סנטר לביצוע השתלת שיניים ממוחשבת סביון מדיקל סנטר

יתרונות אנרגיית האור בהשתלות שיניים

את הסקירה המורחבת שלנו נמשיך עם כמה יתרונות של אנרגיית האור בהשתלות שיניים:

הלייזר מאפשר להשיג שליטה בדימום וצריבה של כלי דם פגועים. שליטה מלאה בדימום במהלך הטיפול הכירורגי, משפרת לאין ערוך את ההצלחת הטיפול, תוך הפחתת הסיכוי לסיבוכים או כישלון.

הלייזר מאפשר חיטוי ונידוף כיסי חניכיים ואזורים מזוהמים בכלל, במהלך עקירות שיניים. זהו טיפול כירורגי מטהר במהלך שלב ההשתלה. המטרה היא לנדף ולקטול חיידקים מהסוג שמצוי בצינורות העצם, בכיס הפריודונטלי בחניכיים, וברקמה רכה (אלה חיידקים אנארוביים – חיידקים שונאי חמצן). שימוש בלייזר במהלך הטיפול הכירורגי יקצר את תהליך ההשתלה, יפחית את רמת הכאבים, יאפשר טיפול כירורגי בטיפול אחד, יפחית את רמת הכאב והנפיחות, יאיץ את תהליך הריפוי ויפחית את הסיכוי להתפתחות זיהומים.

הלייזר ואנרגיית האור מונעים היווצרות שכבת מרח שנוצרת בטיפולי שיניים מסוימים (שכבה המכילה חיידקים וחלקיקים נוספים). הלייזר והאור אינם נוטים לחמם את העצם, לא גורמים לויברציות או טראומה באזור הטיפול.

הם כן יוצרים גירוי ביולוגי (ביוסטימולציה), אשר מאיץ את הליך הריפוי. לכן, מטופל או מטופלת אשר טופלו בלייזר במהלך ואחרי הטיפול הכירורגי, יופתעו לגלות שטיפול לא מחייב סבל, כאבים, או השבתה של שגרת החיים לפרק זמן בלתי מבוטל. ברוב המקרים לאחר הטיפול לא יהיה צורך בהנחיה לנטילת אנטביוטיקה או סטרואידים לשיכוך כאב.

ניתן לטפל בלייזר קר באמצעות החדרת אנרגיית לתא, לצורך העלאת האנרגייה של התא באופן שיזרז את תהליך הריפוי ויפחית נפחיות בצורה דרמטית. שימוש באנרגיית האור נשען על הקונספט טיפול ביולוג -י לריפוי טבעי של הגוף.

לייזר מאפשר להעניק טיפול לא טראומטי. הטיפול הכירורגי רגוע ומרגיע, נטול כאב. השימוש בחומר הרדמה מופחת בצורה משמעותית! זהו טיפול ידידותי ומעודד, אשר מפחית בצורה דרמטית את מפלס החרדה הדנטלית.

לייזר מאפשר החדרת שתל ללא הרמת מתלה וללא תפרים (flapless), כך ניתן להימנע מהפרעה בריפוי, מזיהומים, מכישלונות, מדימומים ללא שליטה. שימוש בגישה מיקרו-כירורגית תחת מיקרוסקופ טיפולי בשילוב אנרגיית האור, הופך את הליך ההשתלה לקל ופשוט יותר אפילו למטופלים עם מחלות כלליות בעלי סיכון.

יתרונות אנרגיית האור בהשתלות שיניים
השתלת שתלים ממוחשבת בשילוב אנרגיית האור תחת מיקרוסקופ טיפולי.

אודות כותב המאמר ד״ר אריאל סביון

ד״ר אריאל סביון רופא שיניים מעל 15 שנה, בעל תואר מאסטר כפול (גרמניה) במדעי הלייזר ומדעי האימפלנטולוגיה (שתלים דנטליים).

משמש כמנהל רפואי של תאגיד שיניים ״סביון מדיקל סנטר בע״מ. בעלים של מועדון לימודי יוקרתי master_ implant, המכשיר רופאי שיניים בתחומים שונים.

מדריך מוסמך היחידי בארץ של World Clinical Laser Institute בתחום מדעי הלייזר ברפואת שיניים בישראל.

ד״ר סביון, מוביל דעה של חברות מובילות בארץ ובעולם, חוקר ומרצה בינלאומי בתחום רפואת שיניים בלייזר, רפואת חניכיים ושתלים דנטליים.

ד"ר אריאל סביון
ד"ר אריאל סביון
ד"ר אריאל סביון

ד״ר אריאל סביון רופא שיניים מעל 15 שנה, בעל תואר מאסטר כפול (גרמניה) במדעי הלייזר ומדעי האימפלנטולוגיה (שתלים דנטליים). משמש כמנהל רפואי של תאגיד שיניים ״סביון מדיקל סנטר בע״מ. בעלים של מועדון לימודי יוקרתי master_ implant, המכשיר רופאי שיניים בתחומים שונים. מדריך מוסמך היחידי בארץ של World Clinical Laser Institute בתחום מדעי הלייזר ברפואת שיניים בישראל. ד״ר סביון, מוביל דעה של חברות מובילות בארץ ובעולם, חוקר ומרצה בינלאומי בתחום רפואת שיניים בלייזר, רפואת חניכיים ושתלים דנטליים.

השתלות שיניים ממוחשבת סביון מדיקל סנטר

לקביעת תור התקשרו

טיפולים דנטליים

לפרטים נוספים וקביעת תור צרו קשר עוד היום

10 טיפים לציפויי חרסינה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​