טיפולי שיניים בהרדמה כללית

שתף דף זה
תוכן עניינים

הרדמה כללית היא פעולה רפואית שמתבצעת ע״י רופא מרדים בעל רישיון מומחה מטעם משרד הבריאות.

המטרות העיקריות של הרדמה כללית הן: מניעת כאב בזמן טיפול שיניים ולאחריו, מניעת תזוזה של המטופל בזמן הפרוצדורה, והרפיית שרירי הלסת.

בזמן טיפול שיניים תחת הרדמה כללית, המרדים מלווה את הרופא שיניים מתחילת ההרדמה ועד חדר ההתאוששות. המרדים עוקב אחר הפציינט בזמן הניתוח, ושומר על מצבו הפיזיולוגי של הפציינט ובודק שהכול תקין.

סוגי ההרדמה:

טשטוש – החדרת תרופות דרך הוריד, הפציינט נמצא תחת הכרה, הכרה מעורפלת, והתרופות אמורות להפיג את החששות ואת האי נוחות שכרוכות בזמן הניתוח ו/או טיפול שיניים.

הרדמה כללית – הליך המבוצע עם הזרקת תרופות דרך הוריד ומאין איבוד הכרה מבוקר, הפציינט מונשם ע״י מכונת הנשמה, הפציינט מורדם עמוק. בתום הניתוח הפציינט מועבר לחדר ההתאוששות, ושם מטפלים בו עד התאוששות מלאה. הליך הרדמה היינו הליך בטוח עם סיכונים זעירים אך קיימים.

סיכונים עיקריים ו/או תופאות לוואי בהרדמה כללית:

  1. בזמן הרדמה כללית מוכנס צינור (טובוס) לקנה הנשימה של הפציינט כי הוא אינו נושם בכוחות עצמו. ישנם פציינטים שיש אצלם קושי בהכנת צינור לתוך קנה הנשימה, ולכן המרדים מפעיל כוח בהכנסת צינור (טובוס) לקנה נשימה ויכול לגרום לפגיעה בשיניים קדמיות עליונות, ו/או לצרידות, או לכאבי גרון לאחר סיום פעולת ההרדמה (תופעות לוואי).
  2. סיבוכים במערכת הלב וכלי הדם בעיקר בפציינטים עם תחלואה קודמת.

טופס הסכמה להרדמה כללית – הפציינט חייב לחתום על טופס הסכמה לרבות סיכונים וסיבוכים, למרות שהיינו הליך בטוח. הפציינט חייב ליידע את המרדים בהכל. ככל שיהיו יותר פרטים כך יימנעו הסיבוכים.

למי מומלץ לבצעי טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית?

  1. פציינטים חרדתיים העומדים לפני טיפול שיניים נרחב.
  2. פציינטים עם רפלקס הקאה מוגבר.
  3. פציינטים עם ביצוע השתלה דנטלית והעמסה מיידית ביום אחד.
  4. לפציינטים עם ניתוח מורכב הכולל השתלות עצם מורכבות.
  5. לפציינטים עם סף כאב נמוך.
עשוי לעניין אותך:  השתלות שיניים בלייזר

ראוי לציין: מומלץ לבצע טיפולים נרחבים תחת הרדמה כללית הן מצד המטופל והן מצד הרופא המטפל.

https://www.youtube.com/watch?v=0VeC8-qhJBAhttps://www.youtube.com/watch?v=ffzjzQLoSys&feature=youtu.be

ד"ר אריאל סביון
ד"ר אריאל סביון

ד״ר אריאל סביון רופא שיניים מעל 15 שנה, בעל תואר מאסטר כפול (גרמניה) במדעי הלייזר ומדעי האימפלנטולוגיה (שתלים דנטליים). משמש כמנהל רפואי של תאגיד שיניים ״סביון מדיקל סנטר בע״מ. בעלים של מועדון לימודי יוקרתי master_ implant, המכשיר רופאי שיניים בתחומים שונים. מדריך מוסמך היחידי בארץ של World Clinical Laser Institute בתחום מדעי הלייזר ברפואת שיניים בישראל. ד״ר סביון, מוביל דעה של חברות מובילות בארץ ובעולם, חוקר ומרצה בינלאומי בתחום רפואת שיניים בלייזר, רפואת חניכיים ושתלים דנטליים.

לפרטים נוספים וקביעת תור צרו קשר עוד היום

10 טיפים לציפויי חרסינה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​