צרו קשר היום למידע נוסף אודות הטיפולים של סביון קליניק:

אפיסקטומי תחת מיקרוסקופ טיפולי

עם התפתחות השתלות דנטליות וריבוי שתלים דנטליים בענף, השתלה דנטלית, הפכה עם השנים למוצר פופולארי. הדבר מתבטא גם בגלל שיווק אגרסיבי של הרופאים. בעקבות זאת ישנם לא מעט רופאים שעוקרים שיניים בקלות דעת, ומציעים תחליף פשוט וקל יותר והיא ביצוע של השתלה מיידית או השתלה עתידית. יחד עם זאת הפציינט לא מודע באמת שאין תחליף אמיתי לשן הטבעית שנעקרה, אפילו לא שתל. לכן אפילו בעידן של שתלים דנטליים עלינו לעשות הכל על מנת לשמר שן הטבעית. 

עקירות שיניים מתבצעות בעיקר כאשר מבוצע לפציינט טיפול שורש שמתגלה כלקוי, ועם התפתחות של דלקת סב חודית (בקצה של השורש). לאחר ביצוע שיקום של הכותרת ע״י מבנה וכתר, במקום לבצע חידוש טיפול שורש או קיטוע חוד שורש שיניו נעקרות בקלות דעת בגלל סיבות כאלה או אחרות. 

כיום, באמצעות מיקרוסקופ טיפולי ובעזרת כירורגיה זעירה ולא פולשנית, ניתן ל״הציל״ את השן מפני עקירה בפרוצדורה פשוטה למדיי ולשמר אותה במערכת הלעיסה לעוד שנים רבות ולחסוך כסף רב למטופל.

ההגדרה של אפיסקטומי

קיטוע חוד השורש בפעולה כירורגית ידועה גם כאפיסקטומיקיטוע חוד השורש תחת מיקרוסקופ טיפולי מגדיל את אחוזי ההצלחהביצוע חוד השורש מתבצע לאחר שטיפול שורש קונוציונאלי נכשל, או לאחר חידוש טיפול שורש שאינו מגיב לטיפולבטכניקה של כירורגיה זעירה ולא פולשנית דרוש מיקרוסקופ טיפולי, כלים כירורגיים זעירים, טיפים אולטרסוניים מיוחדים לניקוי לאחר קיטוע חוד השורש, וחומר מילוי ביולוגי

בעבר, בוצע אפיסקטומי בשיטה הקלאסית ונחל הצלחה של 50% מהמקרים והובילה לא מעט רופאי שיניים לאבד אמון או לבצע עקירת שןאך כיום, ברפואת שיניים זעירה ולא פולשנית תחת מיקרוסקופ טיפולי ניתן להגיע ל 90% הצלחה מהמקרים. הסיבה להגדלת אחוזי הצלחה היא בטווח הגדלה שבאמצעותו ניתן לזהות סדק אפיקאלי, או תעלות מישניות או אפילו פרפורציות אשר משנות את פרוגנוזת הטיפול.

הטכניקה המודרנית לעומת הטכניקה הקלאסית.

  1. הרמת מתלה מינימלית עם סקלפל זעיר אשר מונע נסיגת חניכיים לאחר הפרוצדורה.
  2. חיתוך מינימלי של חוד השורש אשר מקטין את הפגיעה ביחס כותרת – שורש.
  3. טיפול בחלל רטרוגרדי (לאחר קיטוע חוד השורש) עם מכשיר אולטראסוני מיוחד.
  4. ביצוע תפירה לאחר סיום הפרוצדורה עם חוטים מאוד דקים על מנת לא לחורר את הריקמה הרכה או לפצוע אותה, ולהביא לריפוי מהיר של האזור המנותח.
  5. ביצוע טיפול כירורגי זעיר יכול למנוע זיהום או נפיחות וכאבים חזקים, הפציינט חוזר לשיגרת חיים במהרה.
  6. אחוזי הצלחה גבוהים בטכניקה המודרנית לעומת הקלאסית.

חשוב לזכור! ללא מיקרוסקופ טיפולי ומכשירים ייעודיים לפרוצדורה המדוברת אחוזי ההצלחה פוחתים בצורה דרמטית, אשר יכולים להוביל להרס גרמי נרחב ולעקירת שן.

לסרטון הדגמה לחץ כאן

לסרטון נוסף לחץ כאן

לקבלת הצעת מחיר עכשיו

לחצו כאן